04. oktoober 2008 23:29

Rahvaralli peeti kohati ekstreemsetes oludes

4. oktoobril toimus Harjumaal rahvaralli, kus osales kokku 102 ekipaaži. Libedal rajal sõidetud võistluse lõpetas neist 91. Üldvõidu saavutasid teist aastat järjest Ranno Bundsen ja Marko Kasepõld.

Üldarvestuse esimesed kümme kohta hõivasid tänavu neljarattaveolistel autodel sõitnud võistlejad. Kuigi osavõtuavaldusi laekus 4WD klassi sõitjailt üle paarikümne, startis selles masinaklassis 16 autot.

Võiduni jõudsid kaheksast katsest neljal parimat aega näidanud Ranno Bundsen - Marko Kasepõld Subaru Imprezal. Teise tulemusega lõpetasid sõidu Raul Jeets - Andrus Toom, kes osalesid autol Mitsubishi Lancer Evo 9. Kolmanda koha saavutasid pingelises võidusõidus Allan Kiviselg - Janek Rüütalu.

Üldises paremusjärjestuses 11. koha saavutasid 2WDb klassi sõitjad Hanno Sookand ja Jaan Kask. Nissan Almeral võistelnud mehed edestasid oma konkurente ülinapilt. Kokkuvõttes pidid Volkswagenil võistelnud Raik-Karl Aarma ja Taavi Silt selles klassis leppima teise kohaga ja tunnistama rivaalide paremust, jäädes neile alla vaid 0,6 sekundiga. 2WDb klassi kolmanda kohaga lõpetasid sõidu absoluutarvestuses 13. tulemuse kirja saanud Raido Tonts - Jüri Starast. Samuti Volkswagen Golfil kihutanud võistlejad jäid klassivõitjaile alla nelja sekundiga.

Klass 2WDb oli ainus, kus osalenuist ei katkestanud sõitu ükski ekipaaž ning tulemuse said kirja kõik 18 sõitu alustanut.

Klassis 2WDa edestasid konkurente Neeme-Lennart Tullus - Margus Uusoja (Toyota Corolla). Teise koha saavutasid Taavi Riit - Jürgen Riit (Honda Civic CRX) 0,8 sekundilise paremusega võistluspaari Taavo Tigane - Rando Jansen (Toyota Corolla) ees.

Naiste arvestuses jõudsid poodiumile Sirje Potisepp - Margus Künnap(Nissan Sunny GTi), Kristin Kutser - Kristjan Kutser (Nissan Sunny) ja Kati Riidak - Imre Reisin (VW Golf).

Kuni 18-aastaste noorte klassis olid vaatamata 10-sekundilisele ajatrahvile kokkuvõttes parimad Kristjan Sinik - Martti Meetua. Kaheksa kavas olnud katse järel edestas Hondal võistelnud ekipaaž lähimaid jälitajaid 45 sekundiga. Rauno-Olavi Ruut - Margus mets (Honda Civic) olid teisel ning ajavõtukontrollpunkti hilinemise eest 50-sekundilise karistuse saanud venelased Roman Burkin - Andrei Burkin (Nissan 100 NX) kolmandad.

Nooremas vanuserühmas, kus omavahel võtsid mõõtu kuni 16-aastased piloodid, pääsesid poodiumile vaid Hondadel sõitnud võistluspaarid. Klassivõiduni jõudsid Tony Vōsur - Margus Laanep, teised olid Mirko Kaunis - Marko Kaunis ja kolmandad Joonas-Tanel Lääne - Kaarel Lääne.

Moskvitše startis Moskvich Liiga karikasarja arvestusse kuulunud rahvarallil 22, neist finišisse jõudis 20. Etapivõidu saavutasid Rain Pruul - Rein Tikka. Teise koha saavutasid Argo Kuutok - Krister Aasa, kes kaotasid võitjaile 9,6 sekundit. Kolmanda tulemuse said kirja Marko Kukuškin - Elimar Kibus.