07. september 2008 1:33
Loe kommentaare (1)

Laupäeval peeti Paatsal rahvasprindi karikasarja etapp

Foto: Kristel LukkRahvasprindi karikavõistlused jätkusid 6. septembril Saaremaal Mustjala vallas peetud üheksanda etapiga. Lisaks osalesid spordiklubi LaitseRallyPark poolt korraldatud võistlusel ka noored.

"ML Autoservice" nime kandnud rahvasprindil üllatas võiduga Raul Jeets. Mitsubishi Lancerit roolinud 33-aastane tartlane võitis kaks sõiduvooru ja kindlustas sellega 4WD klassis kindla esikoha. Teise tulemusega lõpetas sõidu Rainer Parik, kolmas oli Virgo Arge.

Mitsubishi Lanceril võistelnud saarlane Virgo Arge nentis ajalehele Oma Saar antud usutluses, et enamat kolmandast kohast ei olnud võimalik saavutada, kuna teises sõidus tuli eksimuste tõttu paar korda õigele teele jõudmiseks kasutada tagurpidikäiku ning viimasele voorule vajutas pitseri tihenenud vihmasadu.

Saaremaale jättis aga klassivõidu 2WD sport klassis Lada Samaral võistelnud Janek Salong. Teise tulemuse sai kirja Anre Saks ja kolmanda Andres Reitel.

Klassis 2WD-A olid kolm paremat Veiko Veldemann, Alar Laine ja Jalar Sildnik. 2WD-B arvestuses jõudsid poodiumile Gert Aasmäe, Raik-Karl Aarma ning Enn Sups.

Märgadel kruusateedel võttis mõõtu ka 15 Moskvitši-sõitjat. Võidu saavutas Marko Eespakk Rain Pruuli ja Enn Laansoo ees.

Naistest osutusid parimaiks Nissanil sõitnud Maila Vaher, Alisa Kitsas ja Sirje Potisepp.

Lisaks täiskasvanuile võtsid omavahel kahes klassis mõõtu noored. Kuni 16-aastaste klassis noppisid võidu Kenneth Sepp - Ott Tänak, kuni 18-aastaste arvestuses oli duellis Sander Sepaga parem Taavi Piipuu.