Otepää noorterallil saavutas võidu Priit Ollino

Esimene rallivõit Priit Ollinole kergelt ei tulnud

Otepää noorteralli avapäeval oli kiireim Hendrik Kers

Priit Ollino - Eero Uustalu Renault Cliol. Foto: Timo Anis
Nädalavahetusel Lõuna-Eesti teedel toimunud Honda noorteralli meistrivõistluste kolmanda etapi võitsid Renault Cliol sõitnud Priit Ollino - Eero Uustalu, kes kerkisid liidrikohale seitsmendal kiiruskatsel.

Otepää ümbruses peetud noorterallil saavutasid esikoha V21 klassis võistelnud Priit Ollino - Eero Uustalu (Renault Clio R3). Üldarvestuse teise kohaga lõpetasid võistluse V16 klassi sõitjad Martin Kangur - Meelis Vooro. Üldarvestuse kolmas koht kuulus V18 klassi võitjapaarile Timo Heiskonen - Andres Ots (Honda Civic Type-R).

Rallil kümnel kiiruskatsel käis poodiumikohtade eest tihe heitlus ning mitmed favoriidid olid sunnitud võistluse katkestama. Sealhulgas jäi ralli rajalt väljasõidu tõttu lõpetamata avapäeval ühe katse nobedaimalt läbinud ja päeva esikohal lõpetanud võistluspaaril Hendrik Kers - Raino Verliin. Renault Cliol kihutanud võistlejad katkestasid ralli liidrikohalt seitsmendal kiiruskatsel.

Avapäeva teisel kohal lõpetanud Siim Plangi - Marek Sarapuu lõhkusid neljandal lisakatsel oma Citroeni pooltelje ja langesid pingerea lõppu. "Šikaani läksin liigselt suure hooga," rääkis Plangi. "Paiskusime kraavi ja sealt välja kiirendades purunes pooltelg. Kraav sügav ei olnud, oleks ilusti välja tulnud, aga arvatavasti siis, kui vasak rehv pidamise sai, tõmbas ära."

Ebaõnn tabas ka enne kahte viimast katset kolmandat kohta hoidnud rallipaari Kaspar Koitla - Kristo Kallas (Nissan Sunny GTi), kes katkestasid ralli ülesõidul üheksandale katsele auto tehniliste probleemide tõttu.

"Seitsmenda katse lõpus läks jahutusvedeliku lõdvik katki," selgitas pärast 3-kuulist pausi taas Nissaniga võistelnud Koitla. "See purunes niisugusest kohast, kust seda parandada ei saanud ja pidimegi katkestama."

Eelviimasel lisakatsel jäid rajaveerde liidritele tulist vastupanu osutanud Kristen Kelement - Timo Kasesalu. Teiselt kohalt katkestanud sõitjate võistlusautol Citroen C2 purunes pooltelg.

Katkestamise tõttu ei jõudnud seekordsel noorterallil finišisse sõitu alustanud 29 alustanud autost kaheksa. Reaalselt ei läbinud kõiki katseid ka kõik tulemuse kirja saanud võistluspaarid, ent läbimata katse eest lisati neile 5 minutiline ajakaristus. Samal põhjusel langesid konkurentsist ka kiiret sõitu teinud Plangi ja Sarapuu. "Superallyga tulin lõpuni enamuse enda arvestusklassi katsevõitudega," lausus V16 klassis osalenud piloot.

V16 klassi võidu võtsid Martin Kangur - Meelis Vooro 34,9 sekundilise eduga Sander Pärna ja Ken Järveoja ees. Kolmanda tulemuse said selles klassis kirja Ladal võistelnud Oliver Ojaperv - Jarno Talve.

Kangur märkis, et jäi oma sõiduga rahule: "Kiirust oli parasjagu. Just niipalju, et midagi ära ei lõhuks ja konkurentsis püsida ning mitte rajalt välja sõita." Ta lisas: "Kui õnnest rääkida, siis sellel võistlusel kindlasti oli mul õnne, aga samas ma ei ütleks, et teistest rohkem."

Klassis V18 jäi klassivõidust ja üldarvestuse kolmandast kohast õige vähe puudu Sander Tiisleril ja Gabriel Müürsepal. Hondal võistelnud sõitjad kaotasid klassivõitjaile 6,3 sekundit. Lähimad jälitajad Rein Koch - Andre Vare, kes võistlesid samuti Hondal, jäid neist aga omakorda enam kui poolteise minuti kaugusele.

21 finišeerinu hulgas olid V21 arvestuses parimad Priit Ollino - Eero Uustalu, kellele kuulus ka üldvõit. Teise tulemuse said kuni 21-aastaste vanuseklassis kirja Indrek Ups - Marten Madissoo (Honda Civic CRX) ja kolmanda Rivo Vähi - Ain Heiskonen (Honda Civic Type-R).

Vähi nentis, et ralli algas kerge ebameeldiva üllatusega: "Esimesel katsel purunes pidurivoolik ja sõitsime teelt välja sohu." Üldises paremusjärjestuses 19. kohale platseerunud Vähi lisas: "Täna jätkasime siis superally-süsteemis. Rütmi lõi sassi eile kõik, aga täna oli päris hea juba. Üks väljasõit oli veel, aga midagi hullu ei olnud, saime kohe rajale tagasi ka."

Punktitabelis on pärast äsjast rallit klassis V21 võrdse punktisummaga liidrikohal Kaspar Koitla ja Priit Ollino. Ka V16 on viimase etapi eel võrdselt punkte kahel sõitjal - Siim Plangil ja Sander Pärnal. V18 klassis on liider Timo Heiskonen.

Honda Racing noorteralli hooaja viimane etapp sõidetakse novembri alguses Läänemaal.