25. august 2008 1:21
Loe kommentaare (1)

Maido Ruusmann kindlustas Smiltenes meistritiitli

Foto: Erakogu24. augustil Lätis Smiltenes aset leidnud autokrossil pakkusid kahes klassis konkurentsi eestlased. Klassis D3A saavutas esikoha Maido Ruusmann, veoautode klassis oli võidukas Mait Mäesaar.

Division 3A bagide Balti meistrisarja arvestuses tegid kaasa Maido Ruusmann, Kristjan Rajamäe ja Aivo Allik. GAZ 53 veoautodel osalesid Virši-A karikavõistluste arvestuses Mikk Mäesaar ja Mait Mäesaar ning Vaiko Samm.

Division 3A ajasõidu võitis kiire lätlane Juris Kulikovskis. Talle järgnes 0,7 sekundit ringile kaotanud Ruusmann ja edasi tulid lätlane Davis Aupe ning eestlased Kristjan Rajamäe ja Aivo Allik. Esimese eelsõidu parim oli taas Kulikovskis. Teiseks jäi Ruusmann, kes edestas finišis 0,6 sekundiga Aupet, kellega oli eestlasel terve sõidu vältel tõsine mõõduvõtt käinud. Rajamäe ja Allik olid neljas ja viies.

Teise eelsõidu võitis jälle Kulikovskis. Stardist teisena minema saanud Ruusmann langes küll vahepeal kolmandaks, kuid viimasel ringil hõivas ta Aupe katkestamise tõttu taas teise positsiooni. Rajamäe oli seekord kolmas ning Allik viies.

Kolmanda eelsõidu starti ei hakanud Kulikovskis ja Ruusmann enam minema, kuna esirea stardikoht oli neile juba finaaliks kindlustatud. Kindla võidu võttis Rajamäe Alliku ees. Kolmas oli lätlane Anatolijis Abramovs.

Kuigi finaaliks oli selge, et Ruusmanni bagil neljas käik enam ei lülitu, ei osutunud see määravaks. Stardisirge lõpus olid Ruusmann ja Kulikovskis küll kõrvuti, kuid tänu võimalusele võtta esimest kurvi seestpoolt, pääses eestlane võistlust juhtima. Lätlane üritas küll pidevalt ja kuigi tal oli eelis sirge lõpus saavutatud suurema kiiruse näol, siis mööduda tal Ruusmannist ei õnnestunud. Kolmanda koha saavutas Rajamäe. Allik pidi seekord alla vanduma Abramovsile ning leppima viienda kohaga.

Enne viimast etappi on Maido Ruusmann omale meistritiitli juba ülekaalukalt kindlustanud. Teisest kuni seitsmenda kohani on aga kõik veel lahtine, sest neid kohti lahutab vaid 8 punkti. Seal sees on ka Kristjan Rajamäe hetkel neljandana ning Aivo Allik, kes jagamas kuuendat-seitsmendat kohta. Viimane etapp toimub 7. septembril Viljandimaal Tääksis.

GAZ 51/52 ja GAZ 53 veoautode ühisarvestuses lõppesid nii ajasõit kui ka kaks esimest eelsõitu täpselt ühesuguse esikolmiku järjestusega: Mait Mäesaar, Vaiko Samm ja Mikk Mäesaar. Kolmandas sõidus Mait enam ei osalenud ning võitis Samm ning Mikk Mäesaar oli neljas. Finaal algas sama järjestusega, nagu esimesed eelsõidudki olid lõppenud. Siiski pidi Mikk Mäesaar viiendal ringil katkestama ja nii oli esikolmik: Mait Mäesaar, Vaiko Samm ja lätlane Kristaps Eglitis.