17. august 2008 23:17

Vao rahvasprindil jõudis võiduni Tarmo Silt

Peatselt peetakse traditsiooniline Vao 1+1 rahvasprint

Tarmo Silt Mitsubishi Lanceril. Foto: Kaido Saul
17. augustil korraldas Vao Külaselts rahvasprindi, kus võistlejad said mõõtu võtta kahel erineval rajal. 4WD klassis saavutas Vao rahvasprindil esikoha Mitsubishil võistelnud Tarmo Silt.

Neljarattaveoliste autode klassis tegi võistluse kaasa 12 sõitjat. Poodiumile pääsesid selles arvestuses Mitsubishil võistelnud Tarmo Silt, Raul Jeets ning Helmet Palm.

Kaherattaveoliste sportautode arvestuses saavutas võidu David Sultanjants. Teine oli Avo Kivinukk ja kolmas Martin Merelaid.

Sportautodel osalenud 18-aastaste noorte klassis jõudis võiduni Otto Täht. Teise tulemusega lõpetas sõidu V18 klassis Revo Taar, kolmas oli Henry Asi. Klassis V16 võistelnud kahe noormehe omavahelises mõõduvõtus osutus võitjaks Markus Abram.

Tänavasõiduautodel võistelnud kuni 16-aastaste noorte klassis J16 mahtusid kolme parema hulka Tony Võsur, Heigo Sep ja Mirko Kaunis. Klassis J18 oli taaskord võidukas Kristjan Sinik, kellele järgnesid Gert-Kaupo Kähr ning Erki Auendorf.

Nagu klassides J18 ja V18, osales ka naiste arvestuses vaid neli sõitjat. Poodiumile pääsesid Sirje Potisepp, Inger Tuur ja Maila Vaher.

Klassis 2WD-A edestas konkurente märgatava eduga Jalar Sildnik Volkswagen Golfil. Teise koha kindlustas endale Tanel Mõts ja kolmanda Harri Jõgisalu.

2WD-B arvestuses olid kolm paremat Gert Aasmäe, Raido Tonts ja Hanno Sookand.

Kõige osavõtjaterohkemas masinaklassis, kus võisteldi Moskvitš-tüüpi tänavasõiduautodel, osutus parimaks Rain Pruul. Väga napi kaotuse pidi vastu võtma Marko Kukuškin, kellele kuulus Moskvitšide arvestusklassis kokkuvõttes teine koht. Kolmas oli Marko Eespakk.