Addinol Rapla rahvasprindi võitis Virgo Arge

Toomas Vask: Sel rajal oli tagaveolisel eelis

Täna sõidetakse Rapla kardirajal rahvasprinti

Rapla rahvasprindi rada tuleb publikule vaatemänguline

Virgo Arge Mitsubishi Lanceril. Foto: Kaido Saul
Addinol Rapla rahvasprindil saavutas esikoha Virgo Arge, noppides Hepa karikasarja arvestuses tänavu teistkordselt maksimumpunktid. Eelmisest etapivõidust oli saarlasel möödas pool aastat.

13. juulil Rapla kardirajal peetud rahvasprindil oli parim Virgo Arge. Neljarattaveolisel Mitsubishi Lanceril sõitnud mees näitas parimat aega kõigis kolmes sõiduvoorus, parandades oma aega kolmandas sõidus rohkem kui poolteise sekundi võrra.

Saarlane märkis, et püüdis viimases voorus võtta maksimumi. "Võit oli kahe vooruga kindlustatud," selgitas ta. Edu pant oli Arge sõnul aga see, et võistlustrass õnnestus ilma rajatähiseid riivamata puhtalt läbida.

Kuue osavõtjaga 4WD klassis saavutasid teise ja kolmanda koha samuti Mitsubishil kihutanud võistlejad. Allan Kiviselg jäi võitjale alla 4,2 sekundiga, Helmet Palm 4,8 sekundiga.

2WD-S klassis pääsesid poodiumile Toomas Vask, Jaanus Piller ja Ago Onton. Kaks esimest tegid aga publikule atraktiivset ja sedavõrd kiiret sõitu, et olid üldises paremusjärjestuses vastavalt teine ja kolmas.

Klassis 2WD-V mahtusid kolme hulka Hondadel võistelnud sõitjad. Võidu napsas konkurentide eest Esko Viirg, edestades teise tulemuse kirja saanud Veiko Veldemanni 1,12 sekundiga. Kolmas oli Hanno Raiend, kaotades klassivõitjale 2,28 sekundit.

Konkurentidest jagu saanud Esko Viirg märkis, et edu võtmeks sai pidada asjaolu, et kõik läks planeeritult. "Arvan, et rada sobis. Kõik oli sajaprotsendiliselt ideaalses korras ja vedrustus ning seadistus oli autol hea. Pealegi tegi sõidu võrdsemaks asjaolu, et neil, kes kogu aeg Raplas sõitnud ja teavad rada peast, kadus nüüd see trassi tundmise eelis."

Kuni 18-aastaseid noori oli võistlustules 12. Etapivõiduni jõudis kipsis jalaga võistelnud Kristjan Sinik. 1,82-sekundilise kaotuse pidi vastu võtma Rauno-Olavi Ruut, ent tasuks teine koht. Kolmas oli Tony Võsur.

"Ega kergem sõita olnud ja võit mingil määral üllatas," tunnistas Sinik. "Pidurdada ja gaasi anda ning käiku vahetada oli kipsis jala tõttu tunduvalt raskem. Võit tuleb tegelikult alati raskelt. Seekord sai proovitud uusi rehve, vast need tulid selles osas kasuks," rääkis esmakordselt BF Goodrich rehve katsetanud klassivõitja.

Naistest osutus parimaks Volkswagen Golfil võistelnud Kati Riidak. Kui veel kahe vooru järel oli teisel kohal püsinud Sirje Potisepp kindel, et nii napi vahemaa konkurendiga saab otsustavas sõidus tasa teha, jäi siiski natukene puudu. Nissanil kihutanud Potisepp pidi seega kokkuvõttes tunnistama rivaali paremust, kaotades Riidakule vaid 0,44 sekundiga. Kolmanda kohaga lõpetas Addinol Rapla rahvasprindi naisteklassis Annela Rohejärv.

Neljast Moskvitšil osalenud mehest pääsesid pjedestaalile Rain Pruul, Marko Kukuškin ja Ahto Moor. Esimest ja teist kohta jäid sõidu lõpuks lahutama aga ülinapid numbrid - tänavu kahel Hepa karikasarja etapil võidutsenud Pruul edestas Kukuškinit 0,24 sekundiga.