Margus Remmak kerkis Eesti meistrisarja liidriks

Margus Remmak jahib esimest üldvõitu meistrisarjas

Kodustel teedel võistlev Gross langes konkurentsist

Viru ralli stardirivi avab noor saarlane Ott Tänak

Ott Tänak. Foto: Rando Aav
6. rahvusvahelise Glaskek Viru autoralli avapäeva lõpetasid liidrikohal N-rühma Subaru Imprezal võistlevad Ott Tänak - Raigo Mõlder. Saarlased võitsid kolmest kavas olnud lisakatsest kaks.

Ralli 6,82 kilomeetri pikkuse avakatse võitsid Ott Tänak - Raigo Mõlder (Subaru Impreza WRX STI). Saarlased näitasid Vinni kiiruskatsel parimat aega ka selle teistkordsel läbimisel. Päeva viimase kiiruskatse võitsid Margus Remmak - Urmas Roosimaa (Mitsubishi Lancer Evo 9).

Esialgsetel andmetel lõpetasid võistluse avapäeva liidrikohal Tänak - Mõlder 4,1 sekundilise eduga 21,42 km pikkuse katse vähima ajaga läbinud Remmaku ja Roosimaa ees.

"Kõik toimis! Auto oli korras ja suutsime ise ka tee peal püsida. Väga hulle hetki ei olnud, üritasime riske mitte võtta," kommenteeris Tänak võistluse avapäeva. "Natuke keeruline oli esimesena startida, aga kõigega tuleb harjuda. See on väga väärtuslik kogemus minu jaoks."

"Homme on võiduni pikk tee veel minna. Tuleb asja tõsiselt võtta, kuna vahed on väikesed ja konkurendid kiired. Katsume mitte kuskile pihta sõita ja teel püsida," lisas ta.

Kolmanda kohaga lõpetas esimese võistluspäeva ralli mullune võitja Kari Ali-Rantala, kes tänavu teeb sõidu kaasa koos Jukka Toivoneniga. A-rühma liidrid kaotasid kolme katse järel avapäeva parimaile 8,8 sekundit.