05. august 2007 10:29

Basso võitis Madeira ralli, Travaglia tulemus tühistati

Giandomenico Basso - Mitia Dotta Madeira ralli kiiruskatsel. Foto: Interslide / F. RomeirasNädalavahetusel Portugalis peetud kontinentidevahelise rallisarja viienda etapi võitsid Giandomenico Basso - Mitia Dotta. Teise aja kirja saanud rallipaari Renato Travaglia - Lorenzo Granai tulemus tühistati.

2.-4. augustil peeti Portugalis Madeira ralli, mis kuulus nii Euroopa, Portugali kui ka kontinentidevahelise rallisarja arvestusse. Kavas oli 19 kiiruskatset.

Üld- ja N-rühma võidu saavutasid Giandomenico Basso - Mitia Dotta (Fiat Punto Abarth S2000). "See oli fantastiline. Olen väga õnnelik võidu üle," tunnistas Basso, kellele avaldasid kogu võistluse vältel survet Mitsubishil sõitnud Renato Travaglia - Lorenzo Granai.

Ralli lõppedes jäi esimese ja teise koha kirja saanud itaallaste vahe pooleteisele minutile. Travaglia ja Granai poodiumi teisele astmele siiski astuda ei saanud, kuna nende tulemus viiendalt IRC etapilt tühistati - põhjuseks reeglitele mittevastava turbo kasutamine.

Võistlejate eemaldamine tähendas, et teiseks kerkisid Bruno Magalhaes - Paulo Grave (Peugeot 207 S2000). Portugaallased kaotasid võitjaile kaks minutit ja 26,4 sekundit. Ühtlasi tõusid nad Portugali meistrisarjas liidrikohale. "Koht poodiumil pärast kõike seda, mis rallil juhtus... see on meile suurepärane võit," lausus Magalhaes.

Neljandalt kohalt kolmandaks tõusid rallipaari Renato Travaglia - Lorenzo Granai eemaldamise järel Enrique García Ojeda - Jordi Barrabes Costa (Peugeot 207 S2000).

IRC sarja liider on pärast Madeira rallit Andrea Navarra 29 punktiga. Enrique Ojedal on kirjas 28 ja Nicolas Vouillozil kolmandana 16 punkti. 15 punktiga on neljas Anton Alén. Madeira ralli võitnud Basso kontosse lisandus 10 punkti. Samavõrra on punkte kirjas ka Hollandi osavõistluselt maksimumpunktid noppinud Luca Rossettil.