14. mai 2007 2:55

Türgi rallil jõudis võiduni prantslane Nicolas Vouilloz

Soomlane Anton Alén Türgis rallivõistlusel liider

Nicolas Vouilloz - Nicolas Klinger Peugeot'l. Foto: Repro
11.-13. mail Türgis peetud ralli võitsid Nicolas Vouilloz - Nicolas Klinger. Kuueteistkümnendal katsel liidrikoha loovutanud soomlased Anton Alén - Timo Alanne lõpetasid võistluse neljanda kohaga.

Tänavuse Fiati ralli Türgis, mis kuulus teise etapina kontinentidevahelise rallivõistluse (IRC) ja Euroopa meistrivõistluste (ERC) sarja, võitis Peugeot sõitja Nicolas Vouilloz, kes kerkis võistluse liidriks viimase rallipäeva keskel.

"Olen väga rõõmus, et õnnestus võita IRC-sarja debüütrallil Türgis," ütles Vouilloz. "Võistluse viimane päev oli väga ärev, kui vahe minu ja Anton Aléni vahel oli vähem kui sekund. Nautisin selle ralli kiiruskatseid ja sain ühtlasi juurde enesekindlust. See oli hooajale ilus algus," lisas prantslane.

Nicolas Vouilloz - Nicolas Klinger (Peugeot 207 S2000) edestasid teiseks tulnud rallipaari Andrea Navarra - Guido D'Amore (Abarth Grande Punto S2000) 24,2 sekundiga. Avaetapil Aafrikas IRC-sarja arvestuses esikoha noppinud itaallaste järel said kolmanda tulemuse Türgis kirja Enrique Garcia Oseda - Jordi Barrabes Costa (Peugeot 207 S2000), kes jäid võitjaile alla ühe minuti ja 13 sekundiga.

Liidrikoha kaotanud Anton Alén - Timo Alanne (Abarth Grande Punto S2000) langesid 19 kavas olnud kiiruskatse järel neljandale kohale. Veel 15. katse järel oli soomlaste edu 0,6 sekundit, ent järgmisel kiiruskatsel möödusid prantslased neist 13,9 sekundiga.

Üldarvestuse seitse paremat kohta hõivasid N-rühma võistlejad. A-rühma parimateks osutusid Türgi ralli kaheksanda kohaga lõpetanud Simon Jean Joseph - Jack Boyere (Citroen C2 S1600). IRC-sarjas debüteerinud võistluspaar kaotas võitjaile ligi kuus minutit.