Egon Kaur osales Hollandis Almere rallivõistlusel

Egon Kaur osaleb Hollandis LG Almere autorallil

Egon Kaur - Simo Koskinen Mitsubishil. Foto: Karmen Vesselov
Egon Kaur ja Simo Koskinen osalesid kahel päeval Hollandis Amsterdami lähedal Almeres toimunud rallivõistlusel. Eestlased võtsid Mitsubishi Lanceril osa rallist ja rallisprindist.

Rallipaar Egon Kaur - Simo Koskinen võistles Hollandis renditud võistlusautol Mitsubishi Lancer Evo 6, mille hooldusega tegeles hollandi rallisõitja Gert van de Heuveli meeskond.

Sprindivõistlusel oli kaks erinevat katset, mida tuli läbida kolmel korral. Võistlus algas Kaurile ja Koskinenile ebaõnnega. Avakatse stardis tuli neil võistlus tehniliste probleemide tõttu katkestada.

Eestlaste õnneks olid korraldajad vastutulelikud ning andsid võimaluse läbida viies ja kuues kiiruskatse. Pärast keskdiferentsiaali vahetust saadi mõlemal läbitud katsel kirja ajad kümne parema hulgas. Üldtulemust küll kirja ei saadud, kuid läbitud võistluskilomeetrid olid järgmise päeva võistlust silmas pidades tarvilikud.

1. aprillil oli kavas 274 km pikkune ralli, mis sisaldas 12 kiiruskatset kogupikkusega 109 km. Kaur ja Koskinen said esimesel katsel kirja N-rühma 4. ja üldarvestuse 12. aja. Eestlaste parimaks tulemuseks kogu võistluse jooksul jäi N-rühma teine koht seitsmendal kiiruskatsel. Klassivõidu eest võidelda aga noored kahjuks ei saanud, sest teiselt kiiruskatselt said nad 10-minutilise trahvi võistlusraja vale läbimise eest.

Varem kahel korral Subarul võistelnud Kauri sõnul polnud Mitsubishiga harjumine probleemiks. Talle sobisid paremini võistluse kruusasemad katsed, kus oli võimalus tänu kogemustele end veidi kodusemalt tunda.

Vaatamata ebaõnnele peab ka Kaur võistlust üldplaanis kordaläinuks, sest eesmärgiks oli kogemuste omandamine. Lõppenud võistlus andis Kaurile võimaluse harjuda 4WD autoga ning samas saada ka asfaldisõidu treeningut.

Almere rallit alustas 81 rallipaari, neist finišeeris 53. Võidu saavutasid hollandlased Mark van Eldik - Michel Groenewoud Subaru Impreza WRC-l. Egon Kaur - Simo Koskinen platseerusid üldises paremusjärjestuses 41. kohale, jäädes võitjaile alla 13 ja pool minutit.