26. veebruar 2007 2:47

Järva lumeraja karikavõistluste liidrid säilitasid edu

Järva lumerajavõistluste punktiseis pärast 2007. a 2. etappi

Pühapäeval toimub Järva lumeraja karikasarja etapp

Järva lumeraja karikavõistluste teisel osavõistlusel saatis edu nädala eest avaetapil võidutsenud sõitjaid. Vaid tagarattaveoliste autode klassis pidi toonane võitja leppima viletsama kohaga.

25. veebruaril Järva maakonnas Tarbja tehisjärvel peetud võistlusel võeti mõõtu kuues masinaklassis.

Klassis 4WD piik oli taas võitmatu Subaru Imprezal võistelnud Georg Gross. Teise koha saavutas Helmet Palm Mitsubishil ja kolmanda Ranno Bundsen Subarul. Samas järjestuses lõpetasid mehed ka hooaja avaetapi. Punkte on neil kahe osavõistluse järel kokku vastavalt 20, 16 ja 12.

Nagu neljarattaveoliste piikrehvidega autode masinaklassis, pääsesid ka 2WD piik klassis poodiumile juba avavõistlusel esikolmikus figureerinud mehed. Kaherattaveoliste piikrehvidega varustatud autode võistlusklassis, kus konkurents oli märksa tihedam, saavutas taaskord võidu Marko Kasepõld Lada Samaral. Teine oli Vahur Vene VW Golfil ja kolmas Marko Virkoja autol Hinda Civic Type-R.

Klassis 4WD saavutas pühapäevasel võistlusel võidu Urmas Kõrvas Daihatsul. Teine oli Juho Toomik Subarul ja kolmas Olev Kaas Mitsubishil. Tabeliliider on endiselt Kõrvas, kel kirjas 20 punkti. 14 punktiga on teine Toomik ja 10 punktiga kolmas Bundsen.

Noorte arvestuses saavutas võidu Siim Hiieväli (Suzuki Swift). Teise kohaga lõpetas võistluse Oliver Vilms (VW Golf) ja kolmanda tulemuse sai kirja Mario Kendra (VW Golf).

Punktiarvestuse liider on kuni 18-aastaste vanuseklassis endiselt Hiieväli, olles võitnud mõlemad osavõistlused. Teisel kohal on kahe etapi järel Priidik Kasak, kolmandaks kerkis Oliver Vilms.

Esirattaveoliste autode klassis, kus osales 35 võistlejat, võidutses taas Meelis Liivrand, läbides 2,4 kilomeetri pikkuse võistlusraja kahes voorus vähima ajaga. Vaid teises sõidus tuli tal alla vanduda Siim Hiievälile, kes lõpetas võistluse kolmanda kohaga teise tulemuse kirja saanud Marko Kasepõllu järel.

Liivrand on kahe etapivõiduga kogunud 20 punkti, mõlemal korral teine olnud Kasepõld jääb temast nelja punkti kaugusele. Kaarel Lepikul on kirjas kaheksa ja Siim Hiievälil 6 punkti.

Tagarattaveoliste autode arvestuses ei olnud avaetapi võitjal õnne. Et punkte jagatakse Järva lumeraja karikasarjas vaid kuuele paremale, siis seekord seitsmendaks platseerunud Virgo Orasi punkte juurde ei saanud. Maksimumpunktid sai kirja Kaido Kruus. Teise koha eest teenis oma kontosse 8 punkti Kristo Kruus ning 6 punkti kolmanda koha eest Herki Ilves.

Tagasillaveoliste autode arvestusklassi liidriks kerkis varasemale kaheksale punktile 4 punkti juurde teeninud Erkki Jürgenson. 12 punktiga esikohal olevale Jürgensonile järgnevad tabelis nii Kaido Kruus kui ka Virgo Orasi, kel kummalgi 10 punkti.