11. veebruar 2007 16:39

Aldis Pīlēns ja Miķelis Mežaks võitsid Kekava miniralli

Remmak ja Roosimaa katkestasid ralli liidrikohalt

Minirallil "Kekava talv 2007" saavutasid võidu Subaru Imprezal võistelnud Aldis Pīlēns - Miķelis Mežaks. Teise tulemuse kirja saanud Viktors Lebedevs - Māris Deklaus kaotasid võitjaile 12 sekundit.

Kuuest kiiruskatsest koosnenud Kekava minirallil haarasid pärast eestlaste Margus Remmaku ja Urmas Roosimaa katkestamist liidrikoha lätlased Aldis Pīlēns - Miķelis Mežaks. Subarul sõitnud rallipaar edestas lähimaid konkurente kokkuvõttes 12 sekundiga. Kolmanda tulemuse said kirja Matīss Mežaks - Arnis Ronis (Mitsubishi Lancer Evo 8), jäädes kiireimatele alla 18,8 sekundiga.

2WD sport klassis olid parimad Artis Štrauss - Raimonds Tihonovs (Renault Clio).

Jānis Dūcis - Aivars Anevics (Mitsubishi Lancer Evo 8) saavutasid võidu turbomootoriga neljarattaveoliste autode masinaklassis. Teise koha saavutasid Guntars Miķelsons - Aivars Maļavkins (Mitsubishi Lancer Evo 6) ja kolmanda Arvis Arums - Arnis Krasovskis (Audi Coupe).

4WD klassis olid parimad Gatis Balgalvis - Lauris Kaktiņš (Audi 80). Teise koha saavutanud Didzis Blūms - Aigars Rencis (Mitsubishi Galant) kaotasid neile 23,8 sekundit ja kolmandaks tulnud Mareks Švarcs-Švampāns - Didzis Putniņš (Audi 90 Quattro) jäid vabalthingavate mootoritega 4WD autode arvestuse parimaile alla 29,3 sekundiga.

Üle 1600 kuupsentimeetrise töömahugaautode arvestuses osutusid parimaiks Kaspars Brencis - Armands Ziemelis (Honda Civic Type-R). Kuni 1600 mootori töömahuga autode klassis olid edukaimad Zigurds Kalniņš - Ģirts Dombrovskis (Lada Samara).

Tänavasõiduautode arvestuses võitsid Kekava miniralli Māris Freibergs - Edgars Trūps (VW Jetta) ekipaaži Mareks Vītols - Elvis Stankevičs (Mitsubishi Lancer) ees. Kolmanda koha saavutasid Andris Lūsis/Gatis Cimdiņš (Seat Cordoba).

Läti miniralli meistrivõistluste teine etapp peetakse 17.-18. veebruaril Gulbenes.