21. jaanuar 2007 6:09

Andrei Žigunov alustas kodust rallihooaega võiduga

Dorossinski lõpetas Jermaki ralli avapäeva liidrikohal

Venemaa autoralli meistrivõistluste avaetapi võitsid Andrei Žigunov - Igor Ter-Oganesjants. Avapäeva liidrid Aleksandr Dorossinski - Dmitri Jeremejev pidid leppima teise kohaga.

19.-20. jaanuaril toimunud rahvusvahelise Jermaki ralli võitsid Andrei Žigunov - Igor Ter-Oganesjants. Mitsubishi Lanceril võistelnud rallipaar kerkis esikohale 10 kiiruskatse läbimise järel, möödudes seni liidrikohta hoidnud ekipaažist Aleksandr Dorossinski - Dmitri Jeremejev 8,3 sekundiga.

13 kiiruskatse kokkuvõttes jäi moskvalaste edu neid jälitanud konkurentide ees 23,2 sekundile.

Lisaks neile tegid väga marulist tempot favoriitideks peetud Jevgeni Novikov - Aleksei Jermolenko. Nooruke piloot roolis Subaru Imprezat sedavõrd osavalt, et oli kiireim ka kahel korral läbitud pikimal, 27,41 kilomeetri pikkusel kiiruskatsel. Kuus katsevõitu noppinud rallipaari särava lõpptulemuse nullisid aga avapäeva keskel tekkinud probleemid, millele järgnes katkestamine ja rajale naasmine nn superally-süsteemis.

Mitsubishi Lanceril kihutanud moskvalane Dmitri Lagunov ja tallinlane Sergei Larens lõpetasid Venemaa meistrisarja avaetapi üldarvestuse viienda kohaga, jäädes liiderpaarile alla seitsme minuti ja 19,5 sekundiga. Mitteametlikel andmetel tegid nad siiski ka ühe rekordi - hüpates Takmani kiiruskatsel tampliinilt 19 meetrit!