Türgi ralli avapäeva lõpetas liidrina Marcus Grönholm

Aava JWRC-arvestuses teine, Mölder katkestas

Türgi ralli algas tormis ja sajus – kolm katset tühistati

Sebastien Loebi asendab Türgi rallil Colin McRae

Nädalavahetusel peetud Türgi rallil kuulutati Urmo Aava - Kuldar Sikk pärast rallipaari Per-Gunnar Andersson - Jonas Andersson diskvalifitseerimist JWRC-arvestuses Türgi ralli võitjateks.

Viimast rallipäeva alustasid Urmo Aava - Kuldar Sikk JWRC-arvestuses teisel kohal, kaotades rallipaarile Per-Gunnar Andersson - Jonas Andersson (Suzuki Swift) üle kahe minuti. Viimaste katsetega langesid eestlased kolmandaks, kui Jozef Beres - Petr Stary (Suzuki Ignis) neist möödusid.

Kuigi Aava ja Sikk pidid rallil vahetama neli purunenud rehvi ja kiiruskatsete läbimise järel oldi kolmandad, kujunes Türgi ralli lõppvaatus positiivseks. Eestlasi 10,5 sekundiga edestanud Beres - Stary hilinesid viimasel päeval ühte ajakontrolli ja neid karistati selle eest 40 sekundi lisamisega üldajale.

Ralli lõppedes otsustas žürii aga diskvalifitseerida JWRC-sarja liidrid, kuna tuvastati, et mehaaniku poolt hooldati Anderssoni võistlusmasinat vahetult enne laupäevast publikukatset selleks mitte ettenähtud alas. Seega saavutasid juunior WRC meistrisarja osavõistlusel Türgis esikoha Urmo Aava - Kuldar Sikk.

Teise kohaga lõpetasid Türgi ralli JWRC arvestuses Conrad Rautenbach - David Senior (Renault Clio), kes kaotasid eestlastele kokkuvõttes 30,7 sekundit. Kolmandaks langenud Jozef Beres - Petr Stary jäid võitjaile alla 39,5 sekundiga.

"Meie jaoks oli tegemist väga keerulise ralliga. Neli rehvipurunemist ja lisaks kadus ka viimasel kiiruskatsel Suzuki mootorist jõud. Võrdlen meie võitu käesoleval aastal Korsika rallil toimunuga, kus me viimasel kiiruskatsel pidime tehniliste probleemide tõttu loobuma liidripositsioonist. Nüüd seisab ees veel sarja viimane osavõistlus Walesi teedel, üritame seal sõita nii kiiresti ja hästi kui me oskame," sõnas sarja liidriks tõusnud Urmo Aava.

Enne JWRC viimast etappi Suurbritannias juhib sarja nüüd Anderssoni asemel hoopis Aava, kel on 30 punkti. Anderssonil, kes esikohaga Türgis taganuks endale juba MM-tiitli, jäi tabelisse 29 punkti.