Loe kommentaare (1)

Silver Havamaa tänavu kümnendat korda poodiumil

Oktoobri algul sõidetakse Jõhvis rahvasprinti

Silver Havamaa. Foto: Indrek Allik
1. oktoobril Jõhvis peetud rahvasprindil jõudis tänavu seitsmenda võiduni 2WD-B klassis võistelnud Silver Havamaa. Hondal võistelnud tallinlane on sel hooajal sprintidel kolme hulka jõudnud kümnel korral.

Jõhvi linnas peetud rahvasprindil saavutas 2WD-B klassis esikoha Silver Havamaa (Honda Civic Type-R). Pingelises võidusõidus hõivas teise koha Rapla võistleja Enn Kasari (Peugeot 206). Kolmanda tulemuse sai kirja kohalik sõitja ja sprindivõistluse initsiaator Jaan Kollo (Honda Civic Type-R).

Jõhvi võidusõitu hindas klassivõitja võrdlemisi heaks. "See sujus ladusalt. Info oli operatiivne ja auhinnad head," märkis Havamaa. "Rada oli "very tricky and slippy" - märg asfalt, mis mõnes kohas kergelt kruusane."

"AMV Racingut tahan tänada asja ettevõtmise ja tubli korralduse eest. Ma ei näe põhjust, miks selline võistlus ei võiks järgmisel aastal kuuluda rahvasprindi punktiarvestusse," lisas sel hooajal enne viimast rahvasprindi karikasarja etappi üldvõidu kindlustanud Silver Havamaa.

Linnatänavail peetud võistlusel saavutatud esikoht oli Silver Havamaale tänavu seitsmes. Üldse on 30-aastane rahvasportlane sel hooajal sprintidel poodiumile astunud kümnel korral.

2WD-A klassis saavutas Jõhvi rahvasprindil võidu Meelis Liivrand (VW Golf). Moskvitšide arvestuses oli kiireim Tauno Aarma (IZ 412), naisteklassis jõudis võiduni Alisa Kitsas (Nissan Sunny).

Klassis V18 osales vaid Otto Täht, J18 arvestuses selgus klassivõitja aga 18 sõitja hulgast. Parimaks osutus Ronald Reisin.

Klassis 2WD sport saavutas võidu Vahur Vene (VW Golf), võimsaimas arvestusklassis 4WD oli kiireim Helmet Palm (Mitsubishi Lancer Evo 8).