24. september 2006 7:43

Mads Østberg võitis, Thomas Schie tuli meistriks

Göran Bergsten ja Thomas Schie. Foto: ReproMads Østberg võitis Hedemarkeni autoralli 3,6 sekundilise eduga Thomas Schie ees. Norra meistrivõistluse viimaselt etapilt saadud punktidest Schiele aga meistritiitli kindlustamiseks piisas.

18-aastane piloot Mads Østberg ja kaardilugeja Ragnar Engen saavutasid võidu 23. septembril peetud Hedemarkeni autorallil. Subaru Imprezal kihutanud rallipaar edestas lähimaid konkurente üheksast katsest koosnenud võistlusel vaid 3,6 sekundiga.

Varem koos Ragnar Engeniga rallidel võistelnud Thomas Schie, kellele on tänavu legendi lugenud Göran Bergsten, sai hooaja viimaselt etapilt küllaldaselt punkte, et kindlustada A-rühmas meistritiitel.

Thomas Schie kogus 146 ja Mads Østberg 137 punkti. Kolmanda kohaga lõpetas tänavuse hooaja Anders Aa. Kjær, kes sai võistlustelt kirja 108 meistrisarja punkti. Kuue parema hulka mahtusid ka Tord Linnerud, Anders Grøndal ja Kjetil Finstad.

"Suure" N-rühma meistritiitli kindlustas Martin Stenshorne, kes Hamari ümbruses peetud viimasel etapil saavutas absoluutarvestuses neljanda koha. Meistrisarja medalid aasta kokkuvõttes ka Eivind Steffensen ja Bernt Kollevold.

Alla 2000 kuupsentimeetrise mootoritöömahuga N-rühma autode arvestuses saavutas tänavusel hooajal võidu Sveinung Bieltvedt. Teine oli Trond Svenkerud ja kolmas Peder Økseter.

Norra autoralli meistrivõistluste uus hoaeg algab 2007. aasta 13. jaanuaril peetava võistlusega "Mountain Rally".