04. september 2006 1:03

«Elvas peetud rahvasprint oli väga rallilik võistlus»

Noortesprindi kuues etapp peeti Kulbilohu krossirajal

Rahvasprindi karikasari jätkus Elvas Kulbilohu krossiraja territooriumil peetud võistlusega, mille korraldas Elva Autospordiklubi eesotsas Kuldar Sikuga. Võistlus teenis sõitjatelt kiidusõnu.

3. septembril Elvas peetud rahvasprindi karikavõistluste seitsmendal etapil parima vooruaja kirja kirja saanud Helmet Palm kiitis korraldajaid ja sõnas, et nii põneval rajal ei ole juba jupp aega sõita saanud.

"Väga vahva võistlus oli! Kuldar Sikk oskas põneva raja ette valmistada. See oli väga rallilik trass. Nii õpetatakse rallimehi," kiitis neljarattaveolisel Mitsubishil võistelnud Helmet Palm võidusõidu korraldajaid. "Metsa vahel oli sirge, kus kiirus läks päris suureks. Oli ka šikaane, mis nõudsid tähelepanelikkust ja sõiduoskust," kirjeldas Rapla võistleja rada.

Palm märkis, et suurtest rehvidest ja põhupallidest ehitatud šikaanid said saatuslikuks nii mõnelegi võistlejale ning lõppesid mõlgi või "katusega", kuna sealt püüti "täiega" läbi saada. "Minu auto jäi šikaanist puutumata," rõõmustas Palm.

Esikohta Helmet Palm Elvas sellele vaatamata ei saavutanud. Kolmandas sõiduvoorus päeva parima aja kirja saanud mehe tulemus oli "grammi võrra" nõrgem, kui Subaru Imprezal sõitnud Ranno Bundsenil. Kolmanda kohaga lõpetas Elva etapi 4WD klassis Aare Pukk (Subaru Impreza STI).

Kui neljarattaveolistel autodel kihutas võidu nimel kuus meest, siis 2WD sport klassi sõitjaid oli Elvas rajal 14. Avavoorus sai parima aja kirja Suzuki Balenol võistelnud Henri Franke, kuid järgmises sõidu mees katkestas ning kolmandaks vooruks rajale ei naasnud. Nii pani oma paremuse maksma Jan Õunaste (Nissan Sunny GTI), edestades konkurente teises ja kolmandas sõidus. Teise koha saavutas Mait Koosa (VW Golf) ning kolmanda Kaino Traumann (VW Golf).

Klassides 2WDa ja 2WDb oli võistlejaid vastavalt 16 ja 20. Esikolmikusse mahtusid 2WDa klassis Meelis Liivrand (VW Golf), Andrus Kluge (Honda Civic) ning Janek Ojala (Mazda 323). 2WDb klassis jõudis võiduni Silver Havamaa (Honda Civic Type-R). Teine oli Ago Onton (Honda Civic Type-R) ja kolmas Gert Aasmäe (BMW 325i).

Kõige osavõtjaterohkem oli Moskvitšide arvestusklass, kus võidu saavutas Hanno Vajakas (IZ 412). Janar Nagel (AZLK 2140) oli teine ja Tauno Aarma (AZLK 2140) kolmas. Eelmisel etapil Vajakase ja Nageli järel poodiumi kolmandale astmele tõusnud Janno Sepp (IZ 412-05) pidi sel korral leppima neljanda kohaga, jäädes Aarmale kokkuvõttes alla vaid 0,1 sekundiga.

Naistest oli seekord kiirem Alisa Kitsas (Nissan Sunny). Teise koha saavutas Inger Tuur (VW Golf) ja kolmanda Sirje Potisepp (Nissan Sunny).