10. juuli 2006 15:01
Loe kommentaare (14)

Palaval suvepäeval sõideti Pärnus superkrossi

Pühapäeval sõidetakse Pärnus taas superkrossi

Pühapäeval, 9. juulil sõiteti Pärnumaal Sauga ringrajal superkrossi karikavõistluste kaheksas osavõistlus. Startis seekordsel võidusõidul kokku nelikümmend kuus võistlejat.

Noorteklassis oli rajal kaksteist võistlejat. Kiireima kontrollsõidu tegi Rauno Orupõld (VAZ 2105). Ka esimese finaali võitis Märjamaa Racing Team'i sõitja. Teises finaalsõidus, kuhu starditi esimese finaali pööratud järjestuses, suutis ta tõusta neljandale kohale, mis tagas Orupõllule ka superkrossi kaheksandal etapil esikoha. Teise koha sai Janno Õis (Honda Civic) ja kolmandaks tuli eelmise superkrossi etapi võitnud Oliver Ojaperv (Lada Samara).

Juunioreid oli rajal kokku neli. Kontrollsõidu ja esimese finaali võitis Tauri Jürioja (VW Golf), kes tõusis ka teises finaalsõidus viimaselt kohalt esimesele, kuid Kristjan Heamäe (VW Golf) oli tal tihedalt kannul. Jürioja võistlusautol purunes aga rehv ja viimase ringi viimases kurvis möödus Heamäe Jüriojast. Võrdsete kohapunktide summa andis Heamäele etapivõidu, sest ta oli paremal positsioonil teises finaalsõidus. Kolmandaks tuli Grete Männikus (VAZ 2108) ja neljandana lõpetas debütant Erik Raudsepp (Honda Civic).

Esirattaveoliste arvestuses oli eelsõidus kiireim Margus Suigusaar (Opel Kadett GSi), kes võttis ka esimese finaali võidu. Teises finaalsõidus võidutses aga Kaido Orav (VW Golf), kes sai kirja kokkuvõttes ka etapivõidu. Margus Suigusaar tuli teiseks ja Tauri Jürioja kolmandaks.

Tagarattaveoliste Ladade klassis oli parim Keio Serbin (VAZ 2101), võites nii kontrollsõidu kui finaalid. Teiseks tuli Rauno Orupõld ja kolmandaks Danel Ivask (VAZ 2105).

Vabaklassis startis kokku 15 võistlejat. Margus Tammoja (Honda Civic) ei andnud 10-ringilistes finaalsõitudes konkurentidele võimalust ja lõpetas need esimesena. Raul Karu (VW Golf) sai kokkuvõttes teise ja Martin Saar (VW Golf) kolmanda koha.

Superfinaalis võidutses samuti Margus Tammoja.

Võistlkondlikult oli parim meeskond Tuvikesed, kellele järgnesid OK TSK ja Vesmel.

Superkrossi tänavuse hooaja viimane ringrajaetapp toimub 23. juulil, millele eelregistreerimine on alanud.