09. juuli 2006 0:57
Loe kommentaare (1)

Orikülas peeti rahvasprindi viies osavõistlus

Jannar Laas Lada Samaral. Foto: Rando Aav8. juulil peeti Saaremaal Orikülas rahvasprindi karikavõistluste viies osavõistlus. Kõige enam osavõtjaid oli klassis Moskvitš, kuna etapp kuulus ka "mosseliiga" sprindikarika arvestusse.

MTÜ Sar-Tech Motorsport korraldusel sõideti laupäeval Oriküla paarisrajal rahvasprindi karikavõistluste etapp. Paarisrajale oli maha märgitud šikaanidega 1900 meetri pikkune päripäeva kulgenud võistlustrass, mida läbiti tavapäraselt kolmel korral.

Kõige võistlejaterohkem arvestusklass oli "Moskvitš", kus mõõtu võttis ühtekokku 27 võistlejat. Sel korral jäi poodiumikoht püüdmatuks karikasarja liidril Hanno Vajakasel (IZ 412), kelle autol ei lülitunud kolmandas sõiduvooru viimases kurvis enam käigud ning tema "vabaga" veerenud Moskvitšil rauges hoog kümmekond meetrit enne finišikiirt. Kahe vooru aegade põhjal platseerus Vajakas kokkuvõttes kuuendaks.

Kõigis kolmes voorus näitas parimat aega võiduni jõudnud Janno Sepp (IZ 412). Teise koha saavutas tihedas konkurentsis Janar Nagel (AZLK 2140) ning kolmanda Kristo Tamm (AZLK 2140).

Naisi käis Orikülas mõõtu võtmas kaheksa. Etapi võitis Alisa Kitsas (Nissan Sunny) Inger Tuuri (VW Golf) ja Anneli Ahu (Nissan Sunny) ees.

Klassis 2WD-A osales 13 sõitjat. Avavooru võitis Meelis Liivrand (VW Golf), kes pidi kahes järgmises sõidus tunnistama Andrus Kluge (Honda Civic) paremust. Stabiilselt teist aega näitas kõigis voorudes Tõnu Sepp (Lada Samara). Sõitude lõppedes jagasidki nimetatud kolm meest poodiumikohad: Kluge esimene, Sepp teine ja Liivrand kolmas.

2WD-B arvestusklassis kindlustas esikoha juba kahe sõiduga Silver Havamaa (Honda Civic Type-R). Kolmandas voorus tallinlane enam seetõttu ei startinud ja nii sai vooru parima aja kirja Jõhvi võistleja Jaan Kollo (Honda Civic Type-R), kellele kokkuvõttes kuulus teine koht. Poodiumikoha võitles Orikülas välja ka Hanno Sookand (Nissan Almera).

Klassis 2WD sport jõudis võiduni sarja liider Marko Kasepõld (Lada Samara). Mees tunnistas, et šikaaniderohke Oriküla rada Samarale hästi ei sobi. Ainus, kes Kasepõllu sõnu tõestas, oli Jannar Laas. 20-aastane Raplamaa võidusõitja lõhkus enda võistlusauto esiosa, lõpetades teise sõiduvooru lahtise kapotiga.

Teise kohaga lõpetas rahvasprindi karikasarja viienda etapi sportautode klassis Jan Õunaste (Nissan Sunny). Ainsana rallikrossiks ehitatud autol võistelnud Henri Franke oli kolmas.

Neljarattaveoliste masinaklassis jahtisid võitu üheksa meest. Kiireim oli kahe vooruga esikoha kindlustanud Virgo Arge (Mitsubishi Lancer Evo 8). Teise koha saavutas Ranno Bundsen (Subaru Impreza) ja kolmanda tulemuse sai kirja Helmet Palm (Mitsubishi Lancer Evo 8).

Rahvasprindi karikavõistlused jätkuvad 23. juulil Harjumaal Jaanimäe võistlusrajal. Nädal enne peetakse võistlus ka Rapla kardirajal, kus sõidetakse Sadolin - rally.ee autospordiajakirja rahvasprint.