Loe kommentaare (1)

Sebastian Lindholm võitis Soomes suvehooaja avaralli

Priit Ollino osaleb esmakordselt Soomes peetaval rallil

Sebastian Lindholm - Tomi Tuominen Peugeot'l. Foto: Simo Kell
Laupäeval, 10. juunil sõideti Valkeakoski ja Forssa ümbruse teedel Soome meistrivõistluste neljas etapp - Waltikka ralli. Esikoha saavutasid Sebastian Lindholm - Tomi Tuominen Peugeot'l.

Võistlusele registreerunud 127 ekipaaži hulgas olid rallil võistlustules ka eestlased Priit Ollino - Gabriel Müürsepp ja Aigar Pärs - Mairo Romandi. Kui Priit Ollino oli kiiretel ja künklikel Soome kruusateedel esmakordselt, siis Aigar Pärs on põhjanaabrite juures kogemusi hankinud juba hooaja algusest.

Enne ralli starti oli selge, et ralli üldvõidu eest on võistlemas vaid kaks rallipaari - mullused võitjad Sebastian Lindholm - Tomi Tuominen ja punktiliidrid Jari-Matti Latvala - Miikka Anttila.

Kui varasematel etappidel on noortele tugevat konkurentsi pakkunud ka Jarmo Mikkonen - Hannu Ervasto, siis ralli eelõhtul läbiviidud testidel langes nende tavapärane võistlusauto Ford Focus WRC tehniliste probleemide küüsi ning tuli startida vanemal Mitsubishi Lanceril. Rallist olid sunnitud eemale jääma aga Kosti Katajamäki - Timo Alanne, kelle võislusmasinat ei suudetud selleks ajaks M-Spordi tehases valmis ehitada.

Kuigi Latvala suutis kolmel katsel seitsmest katsevõidu võtta, ei vääratanud vanameister Lindholm kordagi ning võidutses Valkeakoski teedel teist aastat järjest. Võit tuli 8,1 sekundilise edumaaga Latvala ees. "Kogu ralli sai tehtud väga palju tõsist tööd. Jari-Matti sõitis suurepäraselt ja ei andnud meile hetkeksi aega lõdvalt võtta," kommenteeris Lindholm finišis.

Kolmandana lõpetas Waltikka ralli koos Aleksandr Korniloviga sõitnud Aleksander Dorossinski, kes enda sõnul jäi rahule sõiduga kiirematel lõikudel. "Tehnilisematel kohtadel lipsas liigselt apsakaid sisse," tunnistas venelane.

Ralli viimasel katsel proovis kolmandat kohta haarata Jari Ketomaa, kes katse keskel hetkeks kolmveerandi auto laiuselt ka kraavis sõitis. Tugevast pingutusest hoolimata suutis Dorossinski edestada Ketomaad 1,5 sekundiga. Kaotust Latvalale kogunes minut ja 7,4 sekundit.

Suures N-rühmas jõudsid 315 kilomeetri pikkusel rallil võiduni Jari Ketomaa - Tuomo Hannonen, väikeses N-rühmas saavutasid esikoha Matti Rantanen – Jan Lönegren.

Eestlastest suutis ralli lõpuni sõita vaid Aigar Pärs, kes saavutas N2 klassis kaheksanda koha (kaotust klassivõitjale 2.04,1) ja sai kirja ka viis meistrivõistluste punkti. Priit Ollinole lõppes võistlus teisel katsel natuke vähem kui kilomeeter enne finišit - põhjuseks teelt väljasõit. Kuigi pealtvaatajad noore eestlase Renault Clio kibekiirelt teele tagasi tõstsid, siis katse lõpus autot üle kontrollides selgus, et jätkata ei olnud võimalik.