06. juuni 2006 0:16
Loe kommentaare (8)

Šveitslane lõhkus Bauska etapil Siim Kauri bagi

Siim Kauri võistlusbagi. Foto: ErakoguNädalavahetusel Lätis Bauska rajal toimunud Euroopa autokrossi meistrivõistluste kolmandal etapil osales ainsa eestlasena Siim Kaur. Division 3A klassis sõitnud noormees lõpetas võistluse 10. kohaga.

Division 3A ehk kuni 1600 kuupsentimeetrise mootori töömahuga neljarattaveoliste bagide klassis võistelnud Siim Kaur sai ajasõidus 13 osavõtja seas kirja 11 aja.

Esimeses eelsõidus pääses ta stardist minema kuuendana. Sõidu keskel õnnestus lätlasel Guntis Klavinšil küll eestlasest mööduda, kuid finišilipp langes talle siiski viie sekundisajandiku jagu varem, mis tähendas oma grupis kuuendat kohta.

Teises eelsõidus toimus Siim Kauri ja lätlaste Oskars Justamentsi ning Armands Hohfeldsi vahel kogu sõidu vältel tihe rebimine, milles jäi peale oma sõidu neljandana lõpetanud eestlane. Kahjuks läks kivi mootori rihmaratta vahele ning purunes veepumpa ja generaatorit ringi ajav rihm. Tänu sellele kees osa jahutusvedelikust välja jamootor sai niipalju kuuma, et kahjustas plokikaant. Vaatamata sellele lõpetas suitseva mootoriga Kaur kolmanda eelsõidu oma grupis teisena. Seega oli tagatud pääs finaali ja seitsmes stardikoht.

RS Motorsport otsustas vigase mootori enne finaali ära vahetada. Seda jõuti ka teha ning finaaliks saadi masin uue mootoriga tööle. Stardist kaheksandana minema pääsenud Kauri jaoks sai aga sõit juba pärast esimest ringi läbi, kuna mootor jooksis kinni.

Õnnetuseks jäi bagi aga täpselt keset esimest kurvi seisma ja teiselt ringilt tulnud Josef Marty ei märganud kollaseid lippe ega ees olevat takistust. Nii sõitis šveitslane suure kiirusega Kauri seisvale bagile otsa ning mõlemad maisnad purunesid.

RS Motorspordi bagi tagaosa sai nii suuri kahjustusi, et nüüd on raskusi isegi 16. juulil Tääksis toimuval Balti meistrivõistluste etapil startimisega - bagi ei pruugita korda saada.

Korraldajad ei jätnud intsidenti tähelepanuta ning nõudsid Marty käest trahviraha kollase lipu tsoonis seisvale autole otsa sõitmise eest. Raha anti kompensatsiooniks edasi Kaurile.

Etapi kokkuvõttes sai Siim Kaur 10. koha. Võidu võttis saja hetke üldliider tšehh Ladislav Hanak, teise koha saavutas kodupubliku ees Eestiski võistlenud Janis Boks ning kolmas oli tšehh Petr Turek.

Euroopa meistrivõistlused jätkuvad eeloleval nädalavahetusel Leedus Plunge rajal. Seal teadaolevalt ühtegi eestlast ei osale.