Eestlased Talsi rallil poodiumile ei pääsenud

Talsi autorallil osalevad Kaur, Popov ja Gross

Läti autoralli meistrisari jätkub kolmanda etapiga Talsis

Georg Gross ja Mikk Seger. Foto: Rando Aav
27.-28. mail peetud Läti autoralli meistrivõistluste kolmandal etapil jõudsid esikolmikusse N-rühma autodel sõitnud rallipaarid. Eestlased sedapuhku kõrgete kohtade eest võidelda ei suutnud.

Lätis peetud Talsi ralli võitsid N-rühma Mitsubishi Lanceril võistelnud Jānis Vorobjovs - Guntis Ervalds, kes saavutasid edu juba avakatsel. Teise kiiruskatse võitnud Slava Popov - Talis Perosti (Mitsubishi Lancer Evo 6) pidid võistluse aga neljandal katsel teelt väljasõidu tõttu katkestama.

Ebaõnn saatis ka teist eestlaste rallipaari Egon Kaur - Avo Kristov (Renault Clio). Esimesel kiiruskatse läbimise järel kuulus neile N3 klassis neljas ja teisel viies koht. Purunenud karteripõhi ning tuvastatud õlileke jätsid eestlased avapäeval rajaveerde. Teisel rallipäeval nn superally-süsteemis rajale naasnud eestlased jätsid sõidu uuesti katki kaheksandal kiiruskatsel, kui autol lagunes pooltelg.

Ainsana eestlastest finišeerisid tänavusel Talsi rallil Georg Gross - Mikk Seger (fotol). Suures A-rühmas Subaru Imprezal võistelnud mehed lõpetasid ralli üldarvestuse 17. kohaga, jäädes võitjaist kuue minuti ja 45 sekundi kaugusele.

Suures A-rühmas jõudsid Läti meistrisarja kolmandal etapil võiduni Raimonds Kisiels - Gatis Panavs, N3 klassis olid parimad Andis Neikšāns - Edgars Utāns ning klassis AR2000 edestasid konkurente Kaspars Kļaviņš - Juris Jankunas.