Villu Teearu
23. mai 2006 17:21
Loe kommentaare (25)

Superkrossi kuues etapp pakkus publikule põnevust

Foto: Karmen VesselovTaali superkross oli sarja kuuendaks etapiks. Võistlusele oli karikad välja pannud AS Foral. Vahepeal segas pealtvaatajaid ja võistlejaid vihm, kuid sellest hoolimata jagus põnevust kuni lõpumeetriteni.

Superkrossi kuuenda etapi stardinimekirjas oli 39 nime, kusjuures lisandunud oli nii täiesti uusi sõitjaid kui neid, kes tänavu veel startinud ei olnud. Täielikult kuiva rada said võistlejad nautida vaid esimeses eelvoorus ja kiireimaid ajad sõideti välja just seal.

Noorteklassis tegi Sander Roosimaa (VW Golf) juba esimeses finaalsõidus "katuse", kuid seda nii õnnelikult, et keeras stardisirgele tulles auto rattad korraks taeva poole. Inertsist rullis auto end uuesti ratastele, ninaga sõidusuunda ja noormees kihutas edasi. See vahejuhtum ristiti kiirelt selle aasta superkrossi ilusaimaks katuseks. Koheselt pärast selle eelsõidu lõppu vaatas tehniline komisjon Sander Roosimaa auto üle ja andis loa startida ka järgmistes sõitudes. Võistluste juhi Erko Eriste sõnul ei saanud auto turvavarustus viga.

Noorteklassi võitjaks tuli Joel Alliksaar (VW Golf). Rauno Orupõld (VAZ 2105) ületas finišijoone teisena ja alles esimest superkrossi sõitnud Oliver Ojaperv (Lada Samara) kolmandana. Ojaperve võistlusmasinaks oli Taalis eelmise aasta superkrossi karikasarja võitja Egon Kauri auto.

Juunioride arvestusklassis oli kolmele Eesti kangele konkurentsi pakkumas nooruke Läti neiu. Klassi võitjaks tuli Tauri Jürioja (VW Golf 2). Grete Männikus (VAZ 2108) tuli teiseks ja Liene Ozolina (VW Golf) kolmandaks.

Esirattaveoliste autode arvestusklassis startis finaalsõidus parimalt kohalt Rainer Schultz (Lada Samara). Paraku keeras ringi jagu liidrina rajal kihutanud mees auto peatselt rajaserva. Tema ebaõnne järel tõusis liidriks Marek Kasenurm (VW Golf), keda asusid jälitama Ove Pärtelson (Peugeot 205 GTi) ja Kaido Orav (VW Golf). Selles järjestuses ka sõit lõpetati.

Tagarattaveoliste Ladade klassis oli seekord kiireim Keio Serbin (VAZ 2101). Danel Ivask ja Rauno Orupõld (mõlemal VAZ 2105) tulid vastavalt teiseks ja kolmandaks.

Vabaklassis startis esimeselt kohalt Margus Tammoja (Honda Civic), kes lõpetaski võistluse esimesena. Tammojast 10 sekundit hiljem tuhises üle finišijoone Ove Pärtelson (Peugeot 205 GTi). Kolmandale kohale suutis tõusta Martin Saar (VW Golf), kes küll aegade põhjal oli välja sõitnud finaali teise stardipositsiooni. Et kolmandas eelsõidus trügis Saar liiga uljalt ja Tammoja auto kõrvalsõitja uks sai mõlgitud, otsustasid kohtunikud Vändra noormehele määrata karistuseks finaali viimaselt kohalt startimise.

Superfinaali võitis Marek Kasenurm. Teiseks tuli Tauri Jürioja ja kolmandaks Martin Saar.

Meeskondlikult oli taaskord parim Vesmel. Tuvikesed said teise koha ja Optitrans kolmanda.