20. mai 2006 23:09
Loe kommentaare (16)

Noortesprindi etappi Vasalemmas ilmestas "katus"

Jaanimäe Ringi KV punktiseis noorte rallisprindis pärast 2006. a 4. etappi

20. mail sõideti Jaanimäe Ringi noortesprindi karikasarja neljas etapp. Publikule pakkus teravaid elamusi esmakordselt sprindietapil võistelnud Mihkel Speek, keerates oma võistlusauto katusele.

Harjumaal Vasalemmas toimus laupäeval Jaanimäe Ringi noortesprindi karikavõistluste neljas etapp, kus vihmamärjal rajal pani oma võimeid neljas arvestusklassis proovile kokku 38 noort. Varem võistlustel osalenud noored tulid asfaltkattega teel auto valitsemisega hästi toime, kuid esimest korda sprindil osalenud Mihkel Speek lõhkus mullu detsembris võistlusteks muretsetud VW Golfi.

Kolmandas sõiduvoorus ei tulnud J18 klassis võistelnud noormees aeglases nõelasilmakurvis auto valitsemisega toime ning Golf paiskus üle katuse. Kohas, kus intsident aset leidis, oli nii kruusa kui asfalti.

"Katusele minek on iga autoga üpris lihtne," nentis auto eelmine omanik Kristjan Laskar. "Vaja "leida" ainult sobivad asjaolud ja nende kokkusattumisel on see kerge tulema," tunnistas Rapla noormees, kes sama autoga saavutas eelmisel hooajal noorterallis teise koha. "Mina seda õnneks katusele pole saanud," lisas Laskar kolm korda üle vasaku õla sülitades.

Võidu nimel käis J18 klassis aga tihe heitlus kolme noore vahel. Kokkuvõttes osutusid parimateks Opelil võistelnud Taavi Kivistik ja Rait Vakrõõm. Kolmanda tulemusega lõpetas Vasalemma etapi VW Golfil sõitnud Rivo Vähi, kelle vastu esitati ka protest, milles paluti kontrollida võistlusauto mootori ja väljalaske süsteemi vastavust tehnilistele tingimustele.

Taavi Kivistik sõnas, et Vasalemmas peetud võistlus oli väga pingeline. "Rada oli keeruline ja autot oli raske ohjes hoida. Võit tuli tänu Rivo heale ajale viimases voorus, kus ta edestas Raiti ning võttis temalt esimese koha punktid. Mul endal läks kolmas voor aia taha, kuna sattusin kurvi liiga risti ja seega jäin korraks seisma," rääkis klassivõitja.

Klassis J16, kus osales 12 noort, jõudis võiduni kahes voorus parimat aega näidanud Markus Abram (Honda Civic). Teise koha saavutas Rein Koch (Mitsubishi Colt) ja kolmanda Otto Täht (Ford Fiesta).

Kuni 16-aastaste vabaklassis pakkus eestlastele konkurentsi Santeri Jokinen. Toyota Starletil võistelnud soomlane edestas konkurente tubli eduga, tõustes võistluse lõpuks poodiumi kõrgeimale astmele. Teise ja kolmanda koha saavutasid Elva ASK noored: vaid kahes voorus osalenud Martin Kangur (Ford Fiesta) oli teine ja Sander Pärn (Ford Fiesta) kolmas.

V18 arvestuses kindlustas klassivõidu juba enne kolmandat sõitu saarlane Martin Kiil (Honda Civic Type-R). Teisena lõpetas noortesprindi neljanda etapi kuni 18-aastaste vabaklassis Kristen Kelement (Lada VFTS) ja kolmandana Rando Mäeots (Peugeot 309).

Vasalemma kardi- ja krossiraja territooriumil 1,5 kilomeetri pikkusel trassil peetakse järgmine võistlus juba 21. mail, kui seal sõidetakse rahvasprindi karikasarja kolmas etapp. "Rajakate on asfalt. Trass on kiire, huvitav, sportlik ja tehniline. Pulkade vahel sõitmist pole," märkis võistluse direktor Jaan Ollino. "Rada on hästi jälgitav ning publikule on sissepääs tasuta."