Vergi jäärajal olid parimad Gross, Šveters ja Siilats

Laupäeval toimub Vergi lahe jääl võistlus

Vergi jäärajasõidu võistlusel kopsakad rahalised auhinnad

Marko Nõmmik autol VAZ 2108. Foto: Kaido Saul
18. märtsil Lääne-Virumaal peetud jäärajasõidu võistlusel "Grossi Toidukaubad" jõudsid klassivõiduni Rakvere mehed Georg Gross ja Severi Šveters ning noorteklassis tegi ilma tartlane Hardi Siilats.

SK K.O.S. korraldatud võidusõidul osales noorteklassis 20 võistlejat, 2WD vabaklassis käis rajal 27 sõitjat ning 4WD vabaklassis jahtis võitu üheksa pilooti. Peeti kolm vooru, millest tulemuse andis kahe parima sõidu aeg. Merejääle rajatud võistlusrajal läbiti korraga kolm ringi.

Neljarattaveoliste auode arvestusklassis näitas kõigis sõitudes parimat aega Georg Gross (Subaru Impreza), kellele kuulus võistluse lõppedes ka esikoht. Duell teisele kohale käis Slava Popovi (Mitsubishi Lancer Evo 6) ja Helmet Palmi (Mitsubishi Lancer Evo 8) vahel. Kuigi Palmil õnnestus viimases voorus Popovi 0,8 sekundiga edestada, sellest konkurendi alistamiseks ei piisanud - vajaka jäi 1,9 sekundit.

2WD vabaklassis, kus startimas oli ligi 30 võistlejat, oodati pingelist heitlust esikoha nimel eeskätt kohaliku sõitja Severi Švetersi ja tänavu jääradadel head kiirust näidanud Egon Kauri ja Marko Kasepõllu vahel.

Avavooru võitis Kaur, Šveters ja Kasepõld jäid pärnakale alla vastavalt üheksa ja 9,9 sekundiga. Teises voorus juhtus see, mida kõige vähem oodati - Egon Kaur enam aega kirja ei saanud. Noormehe Renault Cliol hakkas käigukast tõrkuma ning sõit tuli katkestada.

"Viies käik jäi teise vooru esimese ringi lõpus sisse. Ei ole veel teada miks, aga esmaspäeval võtame käigukasti maha ja üritame selgust saada," kommenteeris Kaur.

VW Golfil võistelnud Severi Šveters haaras aga kohe juhtohjad ning võitis teise vooru Lada Samaral sõitnud Marko Kasepõllu ees. Avavoorus neljanda aja saanud Kaspar Koitla (Lada Samara) lõpetas selle sõidu kolmandana. Kolmas voor kulges taas rakverelase dikteerimisel, Marko Kasepõld oli teine ning Mario Karuse kolmas.

Võiduni jõudis seega kaks vooru võitnud Severi Šveters, napsates esikoha Marko Kasepõllu eest vaid 0,7 sekundiga. Kolmanda koha pälvis tihedas konkurentsis Kaspar Koitla.

Lisaks põnevale võidusõidule rahaliste preemiate ning au ja kuulsuse nimel pakkus publikule vaatemängu Marko Nõmmik (fotol), kui keeras Tiit Rattasepa endise võistlusauto esimeses voorus üle katuse.

Noortest saavutas võidu Hardi Siilats (Honda Civic Type-R). Teise tulemuse sai kirja Siim Hiieväli (Suzuki Swift) ning kolmanda Rivo Vähi (VW Golf), kelle edu neljandaks tulnud Sander Tamme (Lada Samara) ees jäi kokkuvõttes poolele sekundile.