21. veebruar 2006 0:51
Loe kommentaare (4)

Superkrossitajad kihutasid Tallinna hipodroomil

Tänavu sõidetakse superkrossi esmakordselt Tallinnas

Pühapäeval, 19. veebruaril toimus esmakordselt superkrossi etapp Tallinnas, kui krossiautod kihutasid hipodroomil. Sarja kolmandale osavõistlusele oli karikad välja pannud Europarts Autodet.

Noorteklassis tuli võistluste võitjaks Janno Õis (Honda Civic). Sten Karuks (VAZ 2108), kes valitses poolfinaale, pidi lõpuks leppima teise kohaga. Kolmandaks tuli kiireima eelsõidu aja saanud Joel Alliksaar (VW Golf 2). Neljanda koha ja noorima osaleja diplomi sai vaid üheksa aastane Janno Ligur (Mazda 323).

Juunioreid oli rajal kolm. Pjedestaali astmed jagati omavahel järjekorras Tauri Jürioja (VW Golf 2), Grete Männikus (VAZ 2108) ja Kristjan Heamäe (VW Golf 2).

Esirattaveoliste autode võistlusklassis oli uuesti pärast aastast superkrossi sarjast eemalolekut võidu sõitmas Toomas Kasenurm (VW Golf 2). Mees näitas, et tema kiirus ei ole kuhugi kadunud ja võttis sõidu võidu. Teiseks tuli Tauri Jaanson (Opel Astra) ja kolmanda koha karika viis koju Marek Kasenurm (VW Golf).

Tagarattaveoliste Ladade klassis oli kiireim Keio Serbin (VAZ 2105), kes võitis ka mõlemad poolfinaalid. Rauno Orupõld (VAZ 2105) ületas finišijoone teisena ja Holger Enol (VAZ 2101) kolmandana.

Ka vabaklassis valitses Toomas Kasenurm (VW Golf 2). Kuigi Margus Tammoja (Honda Civic) tegi kiireima aja kontrollsõidus, pidi ta leppima teise kohaga. Kolmandale kohale tuli Tauri Jaanson (Opel Astra).

Superfinaalis võidutses Martin Saar (VW Golf).

Margus Tammoja sai kiireima kontrollsõidu aja eest jooksu Masteri rehve. Kommest auto poolt autasustati kiireimaid Peugeot sõitjaid (Mareck Pukk, Ivo Uutar ja Ove Pärtelson). Ascar pani välja meened parimatele Opelitel kihutajatele (Tauri Jaanson, Asmo Aulik, Margus Suigusaar).

"Üldkokkuvõttes võib võistlusega rahule jääda," märkis võistluste peakorraldaja Eiki Eriste pärast osavõistluse lõppu. "Pealtvaatajaid oleks võinud olla rohkem, kuid eks paljud jätsid selle eelmise hipodroomi ürituse pärast tulemata. Loodame, et sõna levib, et meie üritus oli atraktiivne ja ajakava ladus."

Treeningsõitude ajal läks märatsema üks hobune, kes hüppas üle aia ja pääses rajale. Siiski lõppes kõik õnnelikult. Ka ühe finaalsõidu ajal segas võistlejaid neljajalgne - seekord hipodroomi koer, kes jooksis risti üle raja. Seegi vahejuhtum lõppes õnnelikult ja hipordoomi väga vana valvurkoer pääses vaid kerge ehmatusega.

"Kindlasti üritame ka tuleval aastal ühe etapi Tallinna südamesse tuua," lubas Eriste. Ta lisas, et aastat kaks-kolmkümmend tagasi toimusid hipodroomil suured jäärajasõidu võistlused, kus näiteks Volgasid oli stardis üle kolmekümne.