Kari Laasanen
22. jaanuar 2006 14:06
Loe kommentaare (2)

Joni Mäkelä ja Toni Näsman võitsid Kymenlaakso ralli

Joni Mäkelä ja Toni Näsman ralli finišis. Foto: Kari Laasanen21. jaanuaril toimus Soomes Kymenlaakso ralli, mis kuulus noorte meistrivõistluste arvestusse, samuti naiste "Lady cup" ning 1400 cc Trophy arvestusse. Ralli korraldas Kouvolan AUK.

XXV Kymenlaakso ralli oli esimene kuue-etapilisest võistlussarjast. Ralli toimus Kouvola ümbruse teedel. Võistlusraja kogupikkus oli 250 km ja lisakatseid oli kavas kuus, pikkusega 75 kilomeetrit. Teed olid jäised ja libedad, külma 25 kraadi.

Joni Mäkelä ja kaardilugeja Toni Näsman (Renault Clio RS Ragnotti) tegid kõigil lisakatseil head sõitu ja said parimad punktid. Jarkko Nikara – Petri Nikara (Honda Civic Type-R) kaotasid võitjapaarile 10,5 sekundit. Kolmandaks tulid Joni Nikko – Tero Perttula (Honda Civic Type-R), jäädes võitjaile alla ühe minuti ja 45,2 sekundiga.

Naistearvestuses vöitsid sõidu Minna Lindroos – Sirkka Rantalainen (Opel Astra F GSI 16v). Teise koha saavutanud Satu Tanskanen – Jaana Sarèn (Ford Escort RS 2000) kaotasid võitjapaarile 56,2 sekundit. Kolmandaks tulid Tiina Sievinen – Sirpa Jokinen (Opel Ascona I 2000).

1400 Trophy arvestuses võidutsesid Tomi Järvinen – Juha Nätkin (VW Polo 16v 1,4). Petri Pesu – Miika Luukka (VW Polo 16v 1,4) jäid klassivõitjaile alla 0,7 sekundit. Kolmandaks tulid Toni Leivo – Tuomo Nikkola (VW Polo 16v 1,4).