Autoralli MM-võistluste punktiseis pärast 2006. a. 1. etappi

Monte Carlo ralli testikatsel oli kiireim Sarrazin

Autoralli MM-sarja avaetapp sõidetakse Monte Carlos

Mikko Hirvonen usub uue Ford Focus WRC edusse

Marcus Grönholm - Timo Rautiainen Fordil. Foto: Ford
74. Monte Carlo ralli esimese rallipäeva lõpetas liidrikohal Fordil võistlev Marcus Grönholm. Teise kohaga lõpetas avaringi Chris Atkinson (Subaru) ja kolmandana Toni Gardemeister (Peugeot).

Monte Carlo rallit said 20. jaanuaril täisväärtuslikult alustada vaid üksteist rallipaari. Teised võistlejad ei pääsenud paraku esimese katse starti, kuna kaks järelkärudega traktorit olid tee blokeerinud. Samad 11 rallipaari läbisid ka teise kiiruskatse, kuid ülejäänud võistlejaile anti arvutuslik aeg. Kolmas kiiruskatse tühistati täielikult.

Juba esimesel kiiruskatsel näitas Kronose tiimis Citroen Xsaral võistlev valitsev maailmameister Sebastien Loeb, et teda on sellel rallil raske võita. Prantslane võitis kiiruskatse ja asus rallit juhtima 25,5 sekundilise eduga Škodal sõitva Gilles Panizzi ees.

Pärast viiendat kiiruskatset oli Sebastiel Loebi edu sel hooajal Fordi tehasemeeskonnas osaleva Marcus Grönholmi ees 1:16,4, kuid kuuendalt katselt prantslane enam aega kirja ei saanud.

"Tingimused on kohutavad, ma vihkan neid," ütles Grönholm väljaandele wrc.com pärast seda, kui oli mööda sõitnud Loebi lõhutud autost. "Siiski on see mu esimene ralli Fordiga ja ma juhin Monte Carlo rallit - see ei olegi nii paha saavutus. Kuid pean tunnistama, et mu sõit on olnud jube," märkis soomlane.

Chris Atkinson lõpetas esimese võistluspäeva Marcus Grönholmi järel teisel kohal. Subarul sõitev piloot säästis aega tänu heale rehvivalikule.

"Teine koht on hea, kuid olen kindel, et teised suruvad homme kõvasti. Täna üritasin sõita turvaliselt," märkis Atkinson, kelle meeskonnakaaslane Petter Solberg lõpetas avapäeva aegade järgi seitsmeteistkümnendal kohal, kuid pidi võistluse õlilekke tõttu katkestama.

Kui Kronos Racingu mehaanikud mulluse rallivõitja Sebastien Loebi võistlusauto korda saavad, siis on prantslasel võimalus laupäeval rallit jätkata. Läbimata katse eest antakse maailmameistrile aga viis lisaminutit trahvi.