Dakari kõrberalli võitsid Luc Alphand ja Gilles Picard

De Villiers võitis katse, Peterhanseli edumaa vähenes

Stephane Peterhansel tõusis taas Dakari ralli liidriks

Luc Alphand ja Gilles Picard Dakari ralli uued liidrid

Dakari ralli üldliidriks tõusis Giniel de Villiers

Ralli võitjad Luc Alphand ja Gilles Picard. Foto: Mitsubishi
Tänavuse Dakari ralli võitsid Mitsubishil kihutanud Luc Alphand ja Gilles Picard. Veoautode klassis olid võidukad Vladimir Tšagin, Semjon Jakubov ja Sergei Savostin ning tsiklimeestest oli parim Marc Coma.

Portugali pealinnast Lissabonist alanud Dakari ralli võitsid Luc Alphand - Gilles Picard (Mitsubishi Pajero / Montero Evolution). Prantslased edestasid 15 kiiruskatse kokkuvõttes teiseks tulnud rallipaari Giniel De Villiers - Tina Thörner (Volkswagen Touareg) 17 minuti ja 53 sekundiga.

Kolmanda koha saavutasid Joan ’Nani’ Roma - Henri Magne (Mitsubishi Pajero / Montero Evolution). Mullu Dakari ralli võtnud Stephane Peterhansel - Jean-Paul Cottret (Mitsubishi Pajero / Montero Evolution) jäid kokkuvõttes neljandale kohale.

Tänavusel Dakari kõrberallil debüteerinud autoralli eksmaailmameister Carlos Sainz lõpetas võistluse 11. kohaga. Volkswagen Touaregil koos Andreas Schulziga kihutanud hispaanlane kaotas võitjapaarile veidi üle 10 tunni.

Veoautode arvestuses ei andnud hetkekski liidrikohta käest Kamazil võistelnud venelased Vladimir Tšagin, Semjon Jakubov ja Sergei Savostin. Teise koha saavutasid MAN-il sõitnud Hans Stacey, Charly Gotlib ja Bernard der Kinderen ning kolmandana finišeerusid Fridaus Kabirov, Aidar Beljajev ja Andrei Mokejev.

Tsiklimeeste konkurentsis võitis sõidu hispaanlane Marc Coma. Teiseks tuli Cyril Despres ning kolmandaks Giovanni Sala.

Rallit tumestasid kolm surmajuhtumit - hukkusid Austraalia tsiklimees Andy Caldecott ja kaks teele jooksnud Senegali poisikest. Korraldajad otsustasid hukkunute mälestuseks pühapäeval viimasest kiiruskatsest Senegali pealinna ümbruses loobuda ning sportlased läbisid selle ilma ajavõtuta.