15. jaanuar 2006 20:20
Loe kommentaare (13)

Egon Kaur: Klassivõidu tagas stabiilne ja probleemivaba sõit

Egon Kaur ja Avo Kristov Renault Cliol. Foto: Mihkel Mändla14. jaanuaril Otepää ümbruses sõidetud autorallil "Eesti talv 2006" saavutasid N2 klassi Renault Cliol võistelnud Egon Kaur ja Avo Kristov üldarvestuses 13. koha. Klasside A4, A5, N1 ja N2 ühises arvestuses F2 kogusid mehed meistrivõistluste avaetapilt maksimumpunktid.

Talveralli oli sul Soomest ostetud Renault Cliol esimene võistlus. Palju seda enne etappi testida said?

Mõnikümmend kilomeetrit karjääris. Õige test oleks pidanud muidugi metsateedel olema, ent saime karjääriski mingit aimu auto võimetest.

Kui reedel rajaga tutvusid, milline kiiruskatse kõige keerulisem tundus ning kuidas selle võistlusel läbimisega rahul oled?

Krüüdneri tundus kõige keerulisem. Vahelduv tempo ja väga tehnilised kurvid. Krüüdneri esimene läbimine õnnestuski vast kõige paremini, kuigi sai ka paar-kolm sekundit ühe mahapöörde valli kaotatud.

Kui suure varuga sõitsid? Kas kusagil mingist hetkest hakkasid tagasi ka hoidma, või pingutasid lõpuni?

Kui kuues katse välja arvata, siis enamus rallist sõitsin ühtlases rütmis väikese varuga. Pärast seda, kui Ott Tänaku autot tabasid käigukastiprobleemid, võtsime hoogu natuke rahulikumaks, säilitades samas sõidurütmi.

Paljud sõitjad pidasid talveralli võistlusrada üsna keeruliseks ja täpsust nõudvaks. Millise hinnangu trassi kohta annad?

Katsed polnud tõesti kõige kergemate killast, ülimalt oluline roll oli legendil. Iga pisemgi legendi vale hindamine andis kohe tunda.

Kas sõiduvigu ka sisse tuli?

Mõned käiguvahetusvead ja sõiduapsud olid, kui mitte midagi tõsist. Varu oli üsna piisav.

Kas klassivõit tuli üllatusena?

Klassivõit oli enne rallit täiesti reaalne saavutus. Saaremaal sai juba kõige suurem karikas koju viidud - mida korra oled suutnud, seda suudad veel.

Keda kõige kõvemateks konkurentideks pidasid?

Kõige kõvemad konkurendid olid seekord Arvo Ojaperv ja Ott Tänak, sest neist polnud sinnamaani ma veel eriti jagu saanud.

Milles peitus sinu edu võti?

Stabiilne ja probleemivaba sõit.

Kas äsjane klassivõit ja maksimumpunktid F2 arvestuses kannustavad parimat andma ka teistel etappidel?

Hooaeg on tõesti hiiglama hea alguse saanud ning eesmärgid on kõrged. Meistritiitel tuleb koju tuua.

Sinu isa Rain Kaur istus sel rallil samuti Renault' roolis, millega oled ise varem võistelnud. Paraku jäi esmakordselt piloodina rallirajal E2 arvestuses võistelnud mehele sõit väga lühikeseks, miks?

Rööpas läks auto käest ning pidi lumevallist lisa võtma. Sai küll natuke edasi sõita, ent radiaatori blokeerinud lumi tõstis mootori temperatuuri liialt kõrgele ning ta oli sunnitud kuuendal katsel katkestama.