06. aprill 2003 0:46

Itaallased loovutasid Mille Miglia ralli võidu Camposele

Foto: N.D.R.Peugeot'l startinud Miguel Campos võitis 27-nda Mille Miglia ralli ja on seega esimene selle võidukihutamise võitnud mitte-itaallane. See ralli oli 2003. aasta Euroopa meistrivõitluste esimene etapp, ning tõi portugallasele võidu eest 200 punkti.

Camposele olnuks võitu ennustada üsna raske, eriti peale seda, kui ta sai kolmeminutilise trahvi avakatselt tehes valearvestuse ja läbis kolme ringi asemel ainult kaks. See oli tema esimene ralli Itaalias, kuid ta sõitis pidevalt parimaid aegu lääne Lake Gardas. Tema pearivaal, belglane Bruno Thiry, oli sunnitud võistluse auto tehniliste probleemide tõttu katkestama.

Thiry - Fortini Peugeot teeninduspargis. Foto: Peugeot

Püsiv kerge vihm Desenzano del Gardas ei heidutanud suuri rahvamasse seda üritust vaatama tulemast. Starditi pööratud järjekorras, Super 1600 klassis sai parema tulemuse Luca Cantamessa Remault Cliol ajaga 3:40,5. Fiat Puntol võistlustulle asunud Paulo Andreucci oli teine ajaga 3:41,8 ja Giandomenico Basso kolmas ajaga 3:43,6.

Mitsubishi Evo VII-l startinud Franco Cunico näitas kogemust, mis oli talle toonud selle ürituse kuuekordse võidu, kui ta edestas Cantamessat enam kui kümne sekundiga ja võttis liidripositsiooni N-grupis. Temaga võrdse aja suutis välja sõita Piero Longhi Subaru Imprezal.

Kolmel Peugeot 206 WRC-l startinud pilootidel (Jevgeni Vasin, Bruno Thiry ja Miguel Campos) olid erinevad saatused. Vasin kaotas natuke aega paari halva käiguvahetusega ja tema aeg oli 3:52,6. Bruno Thiry oli libedates tingimustes ettevaatlik ja sai kirja aja 3:44,7, mis oli üldarvestuse 9. aeg. Miguel Campost tabas aga ebaõnn, sest ta luges läbitud ringide arvu valesti ja sõits üle finišijoone üks ring liiga vara. Kui Campos oma veast aru sai ja soovis auto ringi pöörata, oli selleks juba liiga hilja. Tavalisel katsel oleks sellele järgnenud kohene eemaldamine, kuid seekord sai ta kolmeminutilise trahvi. Campos tunnistas hiljem, et viga ei olnud kaardilugejas, vaid temas endas: "Ma tegin vea ringide lugemisel."

Teise võistluspäeva lõpuks oli Campos juba üldarvestuses neljas, 52,3 sekundit maas liidrist, kohalikust sõitjast Luca Pedersolist, kes tegi oma esimest sõitu Renato Travaglia vana Peugeot 306 Maxiga.

Viimase päeva esimesel katsel libises Campos käänakul, põrkas vastu teepiiret, vigastas auto stanget, lõhkus rehvi ja kaotas 28 sekundit. 14. katsel lõhkus ta tugivarda, mis vahetati päeva viimases hoolduses ja kui oli jäänud sõita kolm katset, oli Campose ja Pedersoli vahe 17,2 sekundit. Vahe vähenes kuuele sekundile, kui Campos võitis kuueteistkümnenda katse ja eelviimase katse lõpuks saavutas ta uskumatu poolesekundilise edu.

Piero Longhi sai üldarvestuses neljanda koha ja temale kuulus Subarul väljasõidetud N-rühma võit. Franco Cunico oli üldarvestuses viies ja N-rühmas teine, kolmanda positsiooni saavutas Gianluigi Galli.

Giandomenico Basso asus Super 1600 klassis juhtima 17-ndal katsel, kui Renato Travaglia lõhkus rehvi ja kaotas tänu sellele üle minuti. Travaglial jäi võidelda teise positsiooni eest ja lõppkokkuvõttes edestaski ta meeskonnakaaslast Andrea Aghinifinishingit.