Loe kommentaare (1)

Sprindihooajale tõmmati joon alla Rõngu vallas

Hooaja viimane sprindivõistlus peetakse Elvas

Andres Kask Subaru Imprezal. Foto: Timo Anis
8. oktoobril peeti Rõngu vallas Käo külas 2,2 kilomeetri pikkusel kruusakattega teel Eesti rallisprindi meistrivõistluste hooaja viimane etapp. Startis ilusal sügispäeval 29 võistlejat.

4WD klassis oli meistrisarja viimasel etapil võiduvõimalus nii Slava Popovil, Andres Kasel, kui ka Priit Saluril. Kaheksandal osavõistlusel oli stardis siiski vaid üks neljarattaveoline auto ja meistrivõistluste punkte selles klassis ei jagatud. Seega jäi sarja esikolmik selliseks nagu see oli enne viimast etappi. Meistritiitlini jõudis Popov, hõbemedali saab Kask ja Saluri teist aastat järjest pronksi.

Kaherattaveoliste autode arvestuses võidutses hooaja viimasel sprindivõistlusel Arvo Ojaperv (Nissan Almera), kes võitis kõik kolm sõiduvooru. Kuigi ta on osalenud vaid kahel etapil, andis mõlemalt saadud võit OK TSK klubi sõitjale meistrivõistluste üldarvestuses 2WD klassis viienda koha.

"Rada oli super," kiitis Ojaperv. "Selline hea süütu rada, kus väljasõidu oht on pisike. Selline õige testirada. Kahju, et nii vähe rahvast kohal oli. Austus korraldajale!"

Teiseks tulnud Lembit Soe (Toyota Starlet) märkis, et konkurent tegi võimsat sõitu. "Ta oli kaks esimest ringi minust selgelt kiirem. Kolmandas voorus lõpus läks mul kaks korda kurv pikaks ja sõitsin mööda põldu," kommenteeris saarlane. Kolmanda tulemuse sai seekordselt võistluselt 2WD klassis kirja Tarmo Järveoja (Ford Fiesta).

2WD klassis oli meistrimedalite saatus juba enne Rõngus peetud etappi selge. Meistrimedal riputatakse kaela Riivo Pappelile. Teise koha sai Marko Virkoja ja kolmanda Ats Remmelg.

2WD ERK klassis oli Mario Karuse (VAZ 2108) endale meistritiitli juba kindlustanud, kuid siiski oli noor valgalane taas rajal - tasuks kuues järjestikune esikoht sprindietapilt. Teise koha sai Mait Koosa (VW Golf) ja kolmandaks tuli mullune meister Margus Jamnes (Lada Samara).

Meistrivõistluste arvestuses teenis hõbemedali Mait Koosa ja pronksmedali saab hooaja lõpetamisel kaela Asso Ojandu, kes viimase etapi lõpetas neljanda kohaga.

J16 klassis võttis võidu Kaspar Koitla (Lada Samara). Tiit Rattasep (Lada Samara) oli teine ja Kristen Kelement (Lada VFTS) kolmas. Hoolimata sellest, et Koitla Rattaseppa edestas, suutis viimane meistrivõistluste arvestuses esikoha Koitla eest viimase etapiga ära napsata - selleks andis võimaluse asjaolu, et hooaja halvim tulemus kuulus mahaarvamisele. Kelement sai ka hooaja arvestuses kolmanda koha.

J18 klassi võidu oli omale juba kindlustanud Ott Tänak (VW Golf) ja viimasel osavõistlusel rajal ei käinud. Duellis saarlasega oli Rainer Aus (Lada VFTS) konkurendile alla jäänud, kuid teise koha siiski kindlustanud ja Rõngus eriti pingutama ei pidanud.

Võitis viimase etapi kuni 18-aastaste arvestusklassis meistivõistluste kolmanda koha saavutanud Martin Kiil (Honda Integra Type-R). Priit Ollino (Nissan Almera) oli teine ja Rainer Aus kolmas.

Veoautode klassis võidutses Helmut Uusmägi, teine oli Marco Lee ja kolmanda kohaga lõpetas võistluse Silver Tammemägi. Hooaja kokkuvõttes jõudsid veoautode GAZ 51 ja 52 R6 ning GAZ 53 V8 ühises arvestuses medaliteni Marco Lee, Helmut Uusmägi ja Jaanus Ligur.