Viljandi rahvaralli võideti poole sekundilise eduga

Viljandis anti start rahvarallile "Mulgi sügis 2005"

Nädalavahetusel sõidetakse Viljandis rahvarallit

Viljandi rahvarallile registreerus üle 200 ekipaaži

Algas osavõtjate registreerimine Viljandi rahvarallile

Margus Remmak - Urmas Roosimaa Mitsubishil. Foto: Karmen Vesselov
Reedel ja laupäeval Mulgimaal peetud Viljandi rahvaralli pakkus võistlejaile ja publikule teravaid elamusi esimesest viimase kiiruskatseni. Alustas rallit 181 ekipaaži, finišeerus neist 133.

16.-17. septembril peetud rahvaralli "Mulgi sügis 2005" oli ajakirja Autoleht karikavõistluste viies etapp, Eesti noorteralli meistrivõistluste viies etapp, samuti Moskvich Liiga karikavõistluste kaheksas ja Läti standardautode meistrivõistluste seitsmes osavõistlus.

Üheksast kiiruskatsest said võistlejad äsja lõppenud rahvarallil aja kirja kaheksalt. Põhjuseks lätlaste Martins Skakauskise ja Andris Skakauskise (Mitsubishi Lancer Evo 6) õnnetus avakatsel, mille tõttu sõitjaile aegu ei märgitud.

Võistluse esimesteks liidriteks tõusid teise kiiruskatse võitnud Jaak Pällo - Lauri Pettai (Subaru Impreza). Ralli kolmandal ja ühtlasi esimese võistluspäeva viimasel katsel panid märgi maha Jaanus Murakas - Margus Murakas (Mitsubishi Lancer Evo 7), kes tõusid kiire sõiduga esimesele kohale.

"Vihmas ja libedas sõidetud pikk katse tuli hästi välja," kommenteeris Margus Murakas. "Jaanus oli rahul, et hoo üles sai," kinnitas ta.

Vennad suutsid edu hoida kuni eelviimase katseni, mil nad kaotasid rehvi purunemise tõttu liidrikoha ja võistlust asus juhtima punasel Mitsubishi Lancer Evo kuuel võistelnud rallipaar Margus Remmak - Urmas Roosimaa. Kogu päeva piduriprobleemidega maadelnud ekipaaž jäi viimasel katsel põhirivaalidele alla, ent saavutas kokkuvõttes 0,5 sekundilise eduga võidu.

Kiiret sõitu teinud ning kiireimatele kuklasse hinganud Jaak Pällo - Lauri Pettai katkestasid võistluse enne viimast kiiruskatset, kuna sõiduvea tõttu paiskus nende Subaru katusele.

Üldarvestuse ja 4WD klassi kolmanda tulemuse saavutasid suhteliselt stabiilset sõitu teinud Janis Ducis - Aivars Anevics (Audi Coupe). Kaheksa kiiruskatse kokkuvõttes kaotasid lätlased võitjaile 24,6 sekundit. Neljanda tulemuse said kirja samuti lõunanaabrid. Roberts Vuguls - Normunds Vuguls (Audi S2) jäid võitjaist maha 40,8 sekundit.

Alla minutilise kaotusega lõpetasid võistluse veel noorteralli punkte jahtinud J18 klassi võistlejad Ott Tänak - Tõnu Kurvet (VW Golf), kes finišeerisid absoluutarvestuse viiendal kohal.

J18 klassi teise koha saavutasid Kristjan Laskar - Helmut Laskar (VW Golf), jäädes saarlastele alla veidi enam kui kolme minutiga. Kuni 18-aastaste noorte arvestuses saavutasid kolmanda koha Maila Vaher - Väino Merjamaa (VAZ 21053), jäädes klassivõitjaile alla 18 ja pool minutit.

Väga nobedat sõitu tegi nooremas vanuserühmas kihutanud Kaspar Koitla. Koos Ats Remmelguga Lada Samaral võistelnud 16-aastane piloot finišeeris üldarvestuse 10-ndal kohal, kaotades absoluutvõitjale ühe minuti ja 23,8 sekundiga.

J16 klassi teise koha saavutasid Tiit Rattasep - Risto Härm (Lada Samara 21083) ning kolmanda Kristen Kelement - Simo Koskinen (Lada VFTS).

Jan Õunaste - Jarno Talve (Nissan Sunny) võtsid võidu 2WDb masinaklassis. Üldarvestuse 13. kohaga lõpetanud rallipaari järel sai 2WDb arvestuses teise resultaadi 15. positsioonil finišeerinud ekipaaž Vahur Err - Meelis Goldberg (Nissan Sunny GTI). Neist omakorda kaks kohta tagapool lõpetasid võistluse Andris Berkis - Vilnis Vitkovskis (Citroen Xsara VTS), kindlustades lätlastele teise poodiumikoha.

2WDa klassis võidutsesid Andrus Vahi - Martin Rimmel (Lada Samara), kes lõpetasid võistluse üldarvestuse 16. kohaga. Marko Kasepõld - Manivald Kasepõld (Lada Samara) jäid klassivõitjaile alla 2,6 sekundiga ning kolmanda tulemuse kirja saanud Koit Repnau - Oliver Peebo (VW Golf I) kaotasid 21,9 sekundit.

Naiste arvestuses saavutasid rahvarallil "Mulgi sügis" esikoha uskumatut sõitu teinud Inger Tuur - Indrek Tuur (VW Golf II). Teiseks tulnud Sirje Potisepp - Kairi Tina (Nissan Micra) kaotasid neile 54,6 ning kolmanda tulemuse kirja saanud Viktoria Pavel - Avo Remmel (VW Passat) 55,1 sekundit. Neljanda naisekipaažina finišeerusid Gita Laugale - Santa Daukste (Opel Astra).

Moskvich Liiga arvestuses saavutasid võidu juba avapäeval head tempot teinud Hanno Vajakas - Silver Havamaa (AZLK 2140). Kaardilugeja kinnitas veel enne ralli starti, et Vajakas on "hull sõidumees" ja ennustas head tulemust. Meestel õnnestus võita kolm kiiruskatset nagu ka teiseks tulnud ekipaažil Kalle Ahu - Indrek Mitt (AZLK 2140), kes pidid kokkuvõttes klassivõitjaile ligi 8 sekundiga alla vanduma. Kolmanda tulemuse said Mossede klassis kirja Priit Liblik - Riivo Mesila (IZ 412).