Sulev Haamer tõusis liidriks kahes karikasarjas

Priit Ollino: Eesmärk on jahtida V18 klassi teist kohta

Noortesprindi järgmine etapp toimub Haapsalus

Sulev Haamer saab tuleval kuul esimese rallikogemuse

Sulev Haamer võidutses noorte sprindisarjas

Sulev Haamer: Rallimehel peab olema annet

10. septembril toimus Haapsalus noortesprindi etapp, kus head kiirust näitas Sulev Haamer. Kose-Uuemõisa noormees tõusis Jaanimäe karikasarjas liidriks ning kindlustas rally.ee karikavõistluste võidu.

Läänemaal Kiltsi lennuvälja territooriumil sõideti laupäeval Jaanimäe karikavõistluste viies etapp noorte rallisprindis Urmo Aava karikale. Samuti kuulus võistlus teise etapina rally.ee autospordiajakirja karikavõistluste arvestusse klassis J18.

Taalis toimunud rally.ee karikavõistluste esimesel etapil võidutsenud Sulev Haamer tunnistas, et jahib sarja võitu ja püüab kõigil osavõistlustel konkurentidega rinda pista. Äsja Haapsalus toimunud teisel etapil näitas ta taas parimat aega ning sai oma kontosse maksimaalsed 12 punkti, kindlustades sellega J18 klassis karikasarja võidu.

Kui liidril on kahe sõidu järel kirjas 24 punkti, siis teisel kohal oleval Ronald Reisinil 11. Kümne punktiga jagavad kolmandat kuni viiendat kohta Taavi Kivistik, Jako Renter ja Meelis Lillemets.

Haamer tõusis J18 klassis 70 punktiga esikohale ka Urmo Aava karikatele sõidetavas Jaanimäe noortesprindi sarjas. Sarja senine liider Raido Kevvai, kelle autol ilmnesid Haapsalus tehnilised probleemid, sai etapilt kaheksanda koha eest juurde kolm punkti ja on 67 punktiga teisel positsioonil. Kolmandale kohale langes sarja arvestuses Janno Nutov, kelle auto kippus lagunema juba võistlusrajaga tutvumisel. Lõpetas noormees sõidu üheksanda kohaga ning on nüüd tabelis 56 punktiga kolmas.

"Kõik läks suurepäraselt. Kahju oli Kevvaist ja Nutovist, kes oleksid mulle head konkurentsi pakkunud," kommenteeris Haamer. "Autospordiajakirja rally.ee karikavõit on hea ja ma üritasingi seda võita," lisas 17-aastane võistleja.

Üsna võrdsed võimalused Jaanimäe noortesprindi karikasarja võiduks J18 klassis on veel kõigil kolmel etapivõitjal, kuna arvesse lähevad seitsmest osavõistlusest viie parema etapi tulemused ja kaks sõitu on veel pidamata.

Lisaks kahes sarjas liidriks kerkinud Sulev Haamerile pääsesid J18 klassis seekord poodiumile veel Kristjan Laskar (VW Golf) ja Aimar Apri (Opel Kadett GSI). Kohad neljandast kuuendani jagasid omavahel Märt Heinlik (Lada Samara), Kristo Riive (BMW 318) ja Rene Klesment (VAZ 21033).

J16 klassis saavutas viienda järjestikuse võidu Opelil kihutanud Taavi Kivistik ning on 100 punktiga Jaanimäe noortesprindi karikasarjas püüdmatu liider. Teise tulemuse sai Haapsalu etapilt kirja Rivo Vähi (Honda Civic) ja kolmanda Ronald Reisin (Audi 90 Coupe).

Vabaklassis saavutas hooaja kolmanda võidu Rainer Aus (Lada VFTS). Sel aastal varem vaid ühel etapil võistelnud Priit Ollino (Nissan Almera GTi) pidi leppima teise ning Kaspar Koitla (Lada Samara) kolmanda kohaga. Neljanda tulemuse sai V18 klassis kirja käesoleval hooajal ühe sõidu võitnud Egon Kaur (Renault Clio).

ZAZ arvestusklassis saavutas viienda järjestikuse võidu Tanel Kasesalu, olles parem teiseks tulnud Miko Niinemäest, kolmanda koha saavutanud Jüri Leest ja neljandaks jäänud Tarmo Leest.