Loe kommentaare (6)

Lätlased napsasid eestlastelt Milzise rahvarallil võidu

Nädalavahetusel sõidetakse Lätis rahvarallit

Margus Remmak. Foto: Rando Aav
Nädalavahetusel toimunud Milzise rahvaralli võitsid Fordil sõitnud Martinš Meldrajs - Gundars Vitols napi eduga teiseks tulnud eestlaste Margus Remmaku ja Urmas Roosimaa ees.

3. ja 4. septembril sõideti Lätis rahvaralli "Milzis 2005". Võistlus oli Läti standardautode meistrivõistluste kuues etapp, ajakirja Autoleht karikavõistluste neljas etapp ning Eesti noorteralli meistrivõistluste neljas osavõistlus.

Üldarvestuse kiireimad olid Martinš Meldrajs - Gundars Vitols (Ford Escort), kes edestasid kümne kiiruskatse kokkuvõttes rallipaari Margus Remmak - Urmas Roosimaa (Mitsubishi Lancer Evo 6) 3,2 sekundiga. Kolmanda koha saavutasid Janis Ducis - Aivars Anevics (Audi Coupe), jäädes eestlastele alla 0,1 sekundiga.

Jaanus Murakas – Arvo Arula (Mitsubishi Lancer Evo 7) kaotasid absoluutarvestuse kolmanda kohaga lõpetanud lätlastele 0,4 sekundiga.

Esikümnesse mahtusid eestlastest veel Helmet Palm - Kajar Valle (Mitsubishi Lancer Evo 8), Henry Ots - Margus Laasik (Subaru Impreza WRX STi), Tarmo Silt - Kaupo Kukk (Subaru Impreza) ja Jaak Pällo - Urmas Künstler (Subaru Impreza STi).

Kaherattaveoliste autode arvestuses olid kiireimad Rainer Aus - Rein Jõessar (Lada VFTS). 2WDa klassi võidu ja noorteralli etapivõidu klassis J18 saavutanud eestlased lõpetasid Milzise rahvaralli absoluutarvestuse 12. kohal. Teise koha saavutasid J18 arvestusklassis Hendrik Kers - Toomas Männisalu (Peugeot 205 GTi) ja kolmanda Egon Kaur - Rain Kaur (Renault Clio). Klassi J16 parimad olid Kristen Kelement - Ain Rajas (Lada VFTS).

Üle 1600 kuupsentimeetrise mootori töömahuga autode arvestuses saavutasid teise ja kolmanda koha Nissan Sunnydel kihutanud eestlased Antti Tooming - Kristo Kärmas ja Vahur Err - Meelis Goldberg.

Alla 1600 kuupsentimeetrise mootori töömahuga autode masinaklassis tulid Kelemendi ja Rajase järel teisele kohale Andrus Vahi - Renee Reinu (Lada Samara). Kolmanda tulemuse said kirja lätlased Uldis Briedis - Ints Palma (VW Golf).