Štajf võitis Bohemia ralli, kiireim oli Kopecky

Bohemia ralli katkestati traagiliselt lõppenud avarii tõttu

Tšehhide ebaõnn Bohemia rallil aitas võidule belglased

Tšehhis Bohemia rallil saavutas võidu Juho Hänninen

Jan Kopecky - Filip Schovanek Škoda Fabia WRC-l. Foto: Vita Bezdekovsky
Sel nädalavahetusel peeti Tšehhis Bohemia ralli, mis kuulus Ida-Euroopa karikavõistluste ja Tšehhi meistrivõistluste arvestusse. Kiireimat sõitu tegid võistlusel Jan Kopecky - Filip Schovanek Škoda Fabia WRC-l.

Parima aja said Bohemia rallil kirja Škoda rallimeeskonna võistlejad Jan Kopecky - Filip Schovanek, tulles võitjaiks Tšehhi meistrivõistluste arvestuses. Valitsevale Tšehhi meistrile oli Bohemia ralli testiks enne Saksamaa MM-etappi.

"Nautisin rallit," sõnas teist aastat järjest Bohemia rallil võidutsenud Kopecky. "See oli suurepärane võimalus testida autot enne Saksamaa rallit. Leidsime ka mõned selleks MM-etapiks sobivad seadistused."

Teise koha üldarvestuses saavutasid tšehhid Vaclav Pech - Petr Uhel (Ford Focus WRC), kes kaotasid võitjapaarile 2 minutit ja 56 sekundit. Kolmas koht kuulus ekipaažile Emil Triner - Miloš Hulka (Škoda Octavia WRC), kes jäi võitjaile alla 7:04,1.

Vojtěch Štajf - Jiří Černoch (Subaru Impreza STi spec C) võitsid XXXII Bohemia ralli FIA Euroopa karikavõistluste arvestuses. Teise kohaga lõpetasid võistluse Jozef Béreš jr - Petr Starý (Subaru Impreza WRX STi). Josef Peták - Alena Benešova (Renault Clio S1600) olid kolmandad ning Super 1600 klassi võitjad.

142 rallipaarist lõpetas Mladá Boleslavis peetud 859 km pikkuse ja 13 kiiruskatsel sõidetud Bohemia ralli 70.