27. juuni 2005 12:44
Loe kommentaare (49)

Superkrossi karikasari jätkus Pärnumaal ringrajal

Superkrossiautod kihutavad suvel ringrajal

26. juunil peeti Pärnu lähedal Saugas asuval ringrajal superkrossi karikavõistluste seitsmes etapp. Lisaks kolmekümne viiele sarjast osavõtjale kihutas Est-Ringil ka viis Estfield tüüpi sõiduautot.

Päeva alustasid noored. Eelsõidu kiireima aja sai noorteklassi liider Egon Kaur (VAZ 2109). Ta võitis ka esimese finaalsõidu, kuid seejärel ütles auto üles ja nii oligi noorte- kui ka vabaklassis osaleda plaaninud pärnaka sõit sõidetud.

Noor Viljandimaa võidusõitja Joel Alliksaar (VW Golf II) sai nii esimeses kui ka teises finaalsõidus teise koha. Sellest piisas, et võidukarikas koju viia. Teise kohaga lõpetas Denes Truu (VW Golf) ja kolmandaga Keio Serbin (VAZ 2105).

Esiveolisi autosid käis rajal kokku kümme. Toomas Sirg (VW Golf) võitis nii kontrollsõidu kui ka esimese finaali, kuid teises finaalis pidi ta tunnistama Kaido Orava (VW Golf) paremust. Kuna Orav oli saanud esimeses finaalis teise koha ja punktide võrdsuse korral saab määravaks viimane sõit, siis kuulus seekordse etapi võit Kaido Oravale. Toomas Sirg oli teine ja Marek Kasenurm (VW Golf) suutis oma sõidumasina tuua finišisse kokkuvõttes kolmandana.

Tagasillaveoliste autode arvestuses oli kohal kuus sõidumeest. Esimest korda sel hooajal tuli rajale mullun superkrossi karikavõistlusef tagasillaveoliste arvestuses kinni pannud Asmo Aulik. Opel Asconal võistelnud noormees konkurentidele armu ei andnud ja võttis võidud nii kontrollsõidust, kui ka mõlemast finaalist.

Ameriico Jõffert, kellel oli esmakordselt taltsutada BMW, pidi leppima teise kohaga. Kolmanda tulemuse sai kirja Rommi Pukk (VAZ 2101).

Vabaklassi võidu sai Ove Pärtelson (Peugeot 205), kes võitis mõlemad finaalsõidud. Kontrollsõidu kiireim Toomas Sirg lõpetas finaalid pärnaka selja taga ja sai teise koha. Kolmanda koha võttis esmakordselt superkrossi sarjas kaasa teinud Valdur Komp (VW Golf).

Superfinaali rändkarika ja õiguse sinna oma nimi juurde graveerida, sai seekord Ove Pärtelson.

Rajal võtsid mõõtu ka viis Estieldidel kihutanud meest. Parima aja sai kirja Urmas Kiviselg, kellele järgnesid Henry Post ja Indrek Teppan.

Võistluste korraldaja Erki Spordi president Eiki Eriste jäi üritusega väga rahule, sest ilm oli hea, võistlejaid piisavalt ja kõik toimis. "Väga vinge üritus oli," kiitis Eriste.

Noorteklassi sõitjaid oodatakse taas ringrajale

Noorteklassi sõitjaid oodatakse 3. juulil osa võtma Pärnumaal Est-Ringil toimuvast ringrajasarja etapist.

"Kogemus on see, mida noortel vaja on," põhjendas Eesti Rallikrossi Komitee esimees Hillar Kalam. "Paljud noored ei ole kindlasti nii suurel võistlusel käinud ja seal möllu sees olemine tuleb juba iseenesest kasuks. Samuti on paljudel suvel autod juba ringraja seades," märkis Kalam.

Nimetatud võistluse ajakava ja juhendid leiab Eesti Autospordi liidu veebilehelt.