Jaanimäe noortesprint pälvis ohtralt kiidusõnu

Jaanimäe Ringi KV punktiseis noorte rallisprindis pärast 2005. a 3. etappi

Noorte sprindisari jätkub võistlusega Jaanimäel

Egon Kaur Lada Samaral. Foto: Karmen Vesselov
Noorte rallisprindi sari Urmo Aava karikale jätkus 18. juunil kolmanda etapiga Harjumaal Jaanimäel. Rallisprint, kus rajal käis kokku 27 sõitjat, pälvis sel korral kiidusõnu nii sõitjailt kui publikult.

"Publiku jaoks oli muru niidetud ja hüpeka juurde viis rada lintide vahel," kiitsid noorte võidukihutamist vaatama tulnud pealtvaatajad korraldajate tööd. "Pärast autastustamist said kõik kommi ja Jaanimäe poiste emmedel olid küpsetatud suured koogid kaasas, mida kõik said süüa!"

Ka noored sõidumehed kiitsid võistluse ladusat korraldust. Ainsa miinusena nimetasid nad, et kuigi Jaanimäe RT meeskond tegi korralikku tolmutõrjet, kippus võistlusrajal autost üles kerkiv tolmusaba järgmisi startijaid segama.

"Päris hea korraldus oli," nentis Egon Kaur, kes sel korral sai kirja kogu sõidu parima aja. Vabaklassis Lada Samaral kihutanud pärnakas oli kiireim kõigis kolmes sõiduvoorus. "Teine voor tuli kõige paremini välja, mida näitas ka aeg. Kokkuvõtteks võib öelda, et väga suuri vigu ei teinud," märkis sel aastal esmakordselt noortesprindi etapil võistelnud Kaur.

Teise koha saavutas V18 klassis Rainer Aus (Lada VFTS) ning kolmanda Kristen Kelement (Lada VFTS). "Mul ei ole autol õiget mootorit," selgitas Aus. "Tänavasõidumootoriga ikka vastu ei saa," põhjendas ta viie sekundilist kaotust võitjale. Kristen Kelement sõnas, et kaotas meeskonnakaaslasele ligi kolm sekundit eeskätt tehniliste probleemide tõttu: "Paar korda ei läinud kolmas käik sisse."

Klassis J18 saavutas võidu Janno Nutov (VW Golf), edestades ligi kahe sekundiga Hyundai Accendil võistelnud Sulev Haamerit. Kolmanda koha saavutas Raido Kevvai (Ford Fiesta).

Kuni 16-aastaste arvestuses oli võistlustules kõige enam noori - kokku 14. Tasavägises sõidus ligi 2 kilomeetri pikkusel Jaanimäe ringil alistas konkurendid sarja liider Taavi Kivistik (Opel Astra). Teise tulemuse sai kirja Jako Renter (Lada Samara) ning kolmanda Meelis Lillemets (Ford Escort RS 2000).

Zaparožetsitel kihutasid võidu kolm poissi. Sõidu võitis Tanel Kasesalu, teine oli Jüri Lee ning kolmas Tarmo Lee.