Waltikka rallil võidutses Sebastian Lindholm

Mait Meriloo ja Peep Kallaste osalevad Waltikka rallil

Peugeot meeskond testib Soomes

Sebastian Lindholm. Foto: Kari Laasanen
17.-18. juunil peeti Soomes Valkeakoskis Soome autoralli meistrivõistluste neljas etapp. Suvise võistlushooaja avanud Waltikka ralli võitsid Sebastian Lindholm - Tomi Tuominen Peugeot 307 WRC-l.

Waltikka ralli kokkupikkus oli 315 kilomeetrit, sealhulgas lisakatseid pikkusega 84 kilomeetrit. Võistlusel osales 117 ekipaaži, kes võtsid mõõtu klassides A, N3, N2, trophy ja F.

Ralli kaheksast kiiruskatsest seitse võitsid Sebastian Lindholm - Timo Tuominen (Peugeot 307 WRC), loovutades kuuendal katsel võidu rallipaarile Jari-Matti Latvala - Miikka Anttila (Toyota Corolla WRC), kes lõpetasid ralli kokkuvõttes teise kohaga. Peugeot' tehasemeeskonna võistlusautoga kihutanud Lindholm edestas konkurenti 23,6 sekundiga.

Kolmandaks tulnud Kosti Katajamäki - Timo Alanne (Peugeot 206 WRC) jäid võitjapaarile alla 43,5 sekundiga. Napi kaotuse ja neljanda kohaga pidid leppima Jouni Ampuja - Jarmo Lehtinen (Ford Focus WRC).

N-rühma võidu saavutasid Toni Klemets - Panu Plosila (Subaru Impreza Spec-C), kaotades üldvõitjaile 1:44,9.

Kuigi eestlased Mait Meriloo - Peep Kallaste andsid oma nimed rallil osalemiseks üles, nad sõidul ei osalenud. Välisvõistlejaist lõpetasid ralli 41. kohal Radik Šaimjev - Maksim Tsvetkov ning 43. kohaga Igor Sokolov - Vasili Mirkotan.