Riivo Pappel sihib rallisprindis viiendat meistritiitlit

Tapa rallisprindil meistrisarja favoriidid kohal

Tapa rallisprindil betoonilõik mullusest lühem

Riivo Pappel Mitsubishi Coldil. Foto: Karmen Vesselov
29. mail peetud Tapa rallisprindi võitjate nimistust leiab mehed, keda võinuks sinna ka enne võistlust ennustada, kuid esikoha kättesaamine käis neil üle kivide ja kändude.

Tapale kogunes sprinti sõitma 39 võistlejat. Viimasel hetkel registreerus kolm võistlejat klassist 4WD, samuti tuli kohale eelregistreerumise ära unustanud 2WD klassi üldliider Riivo Pappel.

Pappeli päev algas "näpukaga". "Betoonilt mahapööre oli väga libe. Sõbrad-konkurendid olid tegelenud põllumajandusega ja kandnud betooni peale lahtist liiva-muda. Vägisi kippus kurv pikaks minema," rääkis ta.

Esimesest sõiduvoorust sai Riivo Pappel (Mitsubishi Colt) kirja teise aja (2.55,2). Vooru võitis Ladal sõitnud Ats Remmelg (2.54,8), Marko Virkoja (Honda Civic Type-R) oli kolmas ajaga 2.56,9.

Teise vooru võit läks Pappelile (2.50,8) Remmelgu ja Virkoja ees. Kolmandas voorus sai õige hoo sisse aga Marko Virkoja, kelle aeg 2.49,4 oli 3 kümnendiku võrra parem kui Riivo Pappelil. Ats Remmelgu tempo seevastu langes, kolmandas voorus oli ta Lembit Soe järel neljas.

Tapa rallisprindi võit klassis 2WD läks seega Riivo Pappelile (3 kohapunkti). Samapalju kohapunkte kogus ka Remmelg, kuid aegade võrdluses oli Pappeli viimase vooru 2.49,7 parem kui Remmelgu 2.52,7. Vaatamata viimase vooru võidule jäi Virkoja kolmandaks. Kokku osales 2WD klassis 10 sõitjat.

2WD ERK üldliider Mario Karuse (VAZ 2108) käis esimeses voorus ilmselt rajalt väljas ja oli alles neljas. Kahe järgmise vooru võit tagas talle siiski esikoha Margus Jamnese (VAZ 2108) ja Severi Svetersi (VW Golf) ees. Selles klassis oli võistlejaid kuus.

4WDs pakkusid külakosti venelased Denis Levjatov ja Igor Sokolov, kuid kahepeale kasutatud Mitsubishi Lancer streikis ja õige kiiruse sai temast kätte vaid Levjatov. Võitis Ago Ahu (Mitsubishi Lancer Evo 3).

Klassis J16 oli kindel võitja Kaspar Koitla (Lada Samara), kes kahe vooruvõiduga kolmandasse enam ei läinudki. Teine oli Kristen Kelement (Lada VFTS) ja kolmas külaline Soomest Santeri Jokinen (Toyota Starlet). Koitla suurel konkurendil Tiit Rattasepal lagunes tehnika - tema sai aja kirja (teise) vaid esimesest voorust.

J18 arvestuses tegi väga kindlat sõitu Rainer Aus (Lada VFTS) ning temagi ei pidanud viimases voorus enam startima. Ott Tänak (VW Golf) oli teine ja Priit Ollino (Nissan Almera GTi) kolmas.

Nooremas vanuseklassis võttis mõõtu seitse, ning kuni 18-aastaste klassis kuus.

Veoautodel võitis Helmut Uusmägi, edestades 53e-mehi Mait Mäesaart ja Mart Korki. Veokamehi käis rajal seitse, kuid kahjuks ei jõudnud võistlusele viimasel hetkel eelregistreerunud sarja üldliidrid Jaanus Ligur ning Marco Lee.

Võistlejaile Tapa sprindirada meeldis - seda peeti tehniliseks ja kiireks. Tänavu sõideti Tapa sprint võrreldes mullusega vastupidises suunas ning see muudatus tõstis keskmise kiiruse eelmisest aastast tublisti suuremaks.