Jaan Mölder juniorile Talsi rallilt kolmas koht

Aivis Egle Talsi ralli liider, Jaan Mölder junior neljas

Jaan Mölder junior Talsi ralli avakatsel seitsmes

Läti autoralli meistrivõistlused jätkuvad Talsi ralliga

Jaan Mölder junior - Urmas Roosimaa Talsi ralli üheksandal kiiruskatsel. Foto: Ervins Reinverts
21.-22. mail peetud Talsi rallil jõudsid esikolmikusse kolm N-rühma autodel kihutanud rallipaari. Kolmanda kohaga lõpetasid Läti autoralli meistrivõistluste etapi Jaan Mölder junior - Urmas Roosimaa.

Lätis peetud Talsi rallit alustasid tempokalt Ivars Vasaraudzis - Valdis Spredzis (Mitsubishi Lancer Evo 7). A-rühma autol kihutanud favoriidid katkestasid võistluse liidrikohalt aga tehniliste probleemide tõttu avapäeva lõpul ning rallit asusid juhtima Aivis Egle - Normunds Aizkalns. N-rühma Mitsubishil kihutanud lätlased suutsid seejärel saavutatud edu hoida ning lõpetasid ralli esikohal.

Absoluutarvestuse ja N-rühma teise kohaga lõpetasid Läti meistrivõistluste kolmanda etapi Viktors Lebedevs - Maris Deklaus (Mitsubishi Lancer Evo 6), kes edestasid ralli eelviimasel kiiruskatsel neljandalt kohalt kolmandaks kerkinud JR Racingu ekipaaži Jaan Mölder junior - Urmas Roosimaa (Mitsubishi Lancer Evo 6) 32 sekundiga. Eestlased jäid võitjapaarile alla ühe minuti ja 24,6 sekundiga.

Jaan Mölder junior kinnitas, et on saavutatuga väga rahul. "Kuna me Talsi rallil tulemust püüdma ei tulnud ja võidu peale ei sõitnud, tuli kolmas koht boonusena," märkis 17-aastane piloot.

"Sõidu eesmärk oli see, et valmistuda Kreeka MM-ralliks. Soovisime sel eesmärgil koguda võimalikult palju katsekilomeetreid ja testida seadistust ning amorte," lisas Mölder junior.

Läti autoralli meistrivõistluste arvestuses kindlustas oma liidrikohta Aivis Egle, kel on kolme etapi järel kirjas 27 punkti. Jaan Mölder junior on 17 punktiga teisel ning kahelt etapilt 11 punkti kogunud Martin Rauam kolmandal kohal. Talsi rallil üheksanda kiiruskatse järel diskvalifitseeritud Aldis Pilensil on suure N-rühma arvestuses kirjas 10 punkti.

Suure A-rühma võidu saavutasid Talsi rallil Arturs Priednieks - Janis Kirkovalds (Subaru Impreza STI), kes lõpetasid võistluse üldarvestuse neljanda kohaga.

Startis Talsi rallil 58 ekipaaži, neist tulemuse said kirja 29.