Aivar Ojaperv
15. aprill 2005 0:13
Loe kommentaare (1)

Vene karikavõistlustel kehtib omapärane punktiarvestus

Foto: Juri TjurinVenemaa autokrossi karikavõistluste etapivõidu eest võib teenida 100 punkti, aga samas ka mitte. Kümnes ehk viimane punktikoht sai esimesel etapil tasutud aga 54-st punktist 1 punktini.

Kui ZIL ja GAZ 53 veokate ning UAZ-maasturite etapivõit tõi parima mehe kontosse 100 punkti, siis klassi GAZ 51/52 võitja pidi leppima 90-ga. Loogika on siikohal siiski olemas - nimetatud klassides osales vastavalt 36, 17, 21 ja 9 meest.

Järgnev punktiarvestus läks aga ülimalt keeruliseks. Näiteks: ZIL-i etapivõitja Sergei Safonov teenis 100 punkti, teiseks tulnud Vladimir Sutskov sai 91 ja Sergei Ivakin kolmanda koha eest 84 punkti. Finaali viimane ehk kümnes mees sai tabelisse 54 punkti.

GAZ 53 võitjale Sergei Krotovile anti lahkesti samuti 100 punkti. Teise koha mees Sergei Glinskihh teenis aga 87 ning kolmas Sergei Kasirski 77 punkti. Eestlastelegi tuttav Valeri Dronov oli seitsmes (punkte 48), kümnendale mehele anti 31 punkti.

Klassi GAZ 51/52 esikolmik teenis aga vastavalt 90, 72 ja 57 punkti, üheksanda ehk viimase mehe sõitu hinnati vaid 1 punktiga.

Venemaa autospordiajakirjanik Vitali Blinushov tunnistas, et punktiarvestus on karikasarjas üsna keeruline. "Ausalt öeldes ei saa mina ka sellele punktisüsteemile päris täpselt pihta. Tegemist on mingite valemitega - punktid sõltuvad sõitjate arvust. Aga sõitjatele pole keegi seda süsteemi selgeks teinud - eks pärast etappi näeb, milline punktisaak tuli. Samas tundub, et see teeb asja põnevaks - võidul ja võidul saab olema vahe," ütles Blinushov.