Loe kommentaare (11)

Ats Remmelg saavutas Karjala teedel klassivõidu

"Lumine Karjala" taas rallikalendris

Ats Remmelg - Toomas Valter Ladal. Foto: Aleksei Stetšenko
18.-19. märtsil peeti Venemaal autoralli "Lumine Karjala 2005". Eestlased Ats Remmelg - Toomas Valter lõpetasid võistluse üldarvestuse kuuendal kohal ning võtsid võidu masinaklassis R11.

367 kilomeetri pikkuse Petrozavodskis peetud võistluse võitsid rahvuslikus rühmas kihutanud Mihail Lepehov ja Oleg Krõlov (Mitsubishi Lancer Evo 7) Andrei Žigunovi ja Igor Ter-Oganesiantsi (Mitsubishi Lancer Evo 6) ees. Kuuest kiiruskatsest neljal kiireimat aega näidanud PRO-Spordi rallipaar jäi võitjaile alla 49 sekundiga. Kolmanda koha saavutasid Dmitri Zorin - Anton Trostin (Subaru Impreza).

AKG Sportdrive tiimi esindanud eestlased Ats Remmelg - Toomas Valter (Lada Samara) tulid võitjaks rahvuslikus masinaklassis R11 ja üldarvestuses kuuendaks. Samas meeskonnas võistelnud Alo Hintsler - Roman Sokolov (Opel Kadett) lõpetasid võistluse absoluutarvestuse 17. kohal.

Rallile registreerus rohkem meeskondi, kui korraldajad ette nägid. Starti läks 31 autot, neist finišeerus 24.

Reedene publikukatse Onega järve jääl jäeti karmide ilmaolude tõttu ära. Öösel alanud tugev tuisk ei vaibunud hetkekski. Lund sadas keskeltläbi kolme päeva normi jagu ning tuule tugevus oli 15-20 m/s, iiliti veelgi tugevam.

Juba esimesed kaks rajale läinud autot ei suutnud läbida täistuisanud võistlusrada. Lepehov - Krõlov pidid veetma ligi pool tundi lumehanges, kuni neil õnnestus "välja kaevuda" ning Andrei Žigunov sai oma Mitsubishi hangest välja vaid traktori abiga. Nähes, et ka nii kogenud sõitjad ei suuda rada läbida, otsustasid kohtunikud katse ära jätta.