Loe kommentaare (9)

Peurunkaralli võitsid Juuso Pykälistö - Mika Ovaskainen

Meriloo - Kallaste osalevad Soomes Peurunka rallil

Juuso Pykälistö - Mika Ovaskainen Fordil. Foto: Jani Kekoni
12. märtsil peeti Soome autoralli meistrivõistluste kolmas etapp, mille võitsid Juuso Pykälistö - Mika Ovaskainen. Võistlusel osalenud eestlased Mait Meriloo - Peep Kallaste lõpetasid ralli 55 kohaga.

Laupäeval Soomes Laukaa ümbruse teedel toimunud Peurunkaralli võitsid Juuso Pykälistö ja Mika Ovaskainen (Ford Focus WRC). Pykälisto, kes oli kiireim kolmel kiiruskatsel kuuest ja juhtis rallit algusest lõpuni, ütles lõppenud ralli kohta, et paremat talverallit olla ei saa.

Jouni Ampuja - Jarmo Lehtinen (Ford Focus WRC) kaotasid võirjapaarile 11,8 sekundit. Kolmandaks tulid uue autoga võistelnud Kristian Sohlberg ja Tomi Tuominen (Mitsubishi Lancer WRC).

N-rühma võitjaks tulid Juha Salo - Mika Stenberg (Mitsubishi Lancer Evo 8), kes olid klassi kiireimad kõikidel katsetel ja tulid üldarvestuses viiendaks.

Ühe kiiruskatse võitnud Kosti Katajamäki - Timo Alanne (Peugeot 206 WRC) sõitsid neljandal katsel teelt välja ja jäid kokkuvõttes neljanda kümne lõppu.

Esmakordselt võistlesid Soomes Mait Meriloo - Peep Kallaste (Mitsubishi Lancer Evo 7). Viiendal kiiruskatsel 41 kohalt lumehange sõitnud eestlased kaotasid vallis istumisega ligi 13 minutit ning lõpetasid Peurunka ralli kokkuvõttes 55 kohal.

"Oli väga keeruline võistlus," nentis Meriloo. "Ma ei ole elus rööpaga talverallit sõitnud, see oli nagu trammiga. Harjumatu oli ka see, et olen harjunud eespool startima, ent siin oli väga palju võimsaid autosid enne meid rajal ning kaherattaveoliste trajektooris sõita oli uus kogemus."

"Tegelikult olen väga rahul. Sõidunaudingu sain, seda otsima tulingi," sõnas Meriloo.