Loe kommentaare (10)

Optirans Tehnikasport viis Taalist koju enim karikaid

Superkrossi KV punktiseis pärast 2005. a 4. etappi

Pärnumaal Taalis toimub superkrossi neljas etapp

Superkrossi neljandalt etapilt viisid enim karikaid koju Optitrans Tehnikaspordi esindajad. Viie võistlusklassi peale kokku saadi 6. märtsil peetud võistluselt seitse karikat.

6. märtsil Taalis toimunud superkrossil anti võistluspäeva hommikul mandaadis üles neljakümne võistleja nimed. Lisandunud oli ka üks uus meeskond, kes aplausiga teiste poolt vast võeti. Superkrossi neljas osavõistlus sõideti rallikrossi reeglistiku järgi.

Noori oli Taali krossirajale kogunenud kümme, mitmed neist langesid sel korral ebaõnne ohvriks. Pärnu Ülejõe Gümnaasiumi üheteistkümnenda klassi õpilasel Tõivo Nõlvakul läks kõige nukramalt. B-finaalis juhtis ta võistlust ja võinuks saada väga hea koha ka A-finaalis, kuid sõiduvea tõttu keeras auto nina vastasuunda ja sõidu jätkamiseks pidi noormees esmalt kõik konkurendid endast mööda laskma.

Ebaõnne sai tunda ka kümne aastane Joel Alliksaar (VW Golf). Ta teenis juba eelvoorude põhjal auga välja A-finaali koha, kuid pisikese kokkupõrkke tõttu maandus auto lumevallis ja selleks ajaks kui noormees sealt välja sai, oli rong tema jaoks läinud.

Noortearvestuse kiireim oli aga kogu päeva vältel Tiit Rattasep, kes sõitis Joel Kislõilt laenatud Honda Civicuga ja sai kirja juba kahes eelvoorus nii hea aja, et kolmandas eelvoorus ei pidanudki Ramsi noormees startima. Parim stardikoht oli Rattasepal A-finaaliks oli garanteeritud.

Edu ei lasknud Rattasep ka käest finaalsõidus. Teise koha punktid noppis Martin Saar (VW Golf) ja kolmandaks tuli Joosep Toots (VAZ 2101). Parim naisvõistleja ja samuti parima alla neljateistkümne aastase sportlase diplom kuulus Grete Männikusele (VAZ 2108).

Esiveoliste klassis oli kolmteist võistlejat. Kuna Tauri Jaansoni Opel Kadett eelvoorus purunes, jäi temal finaalsõidus startimata.

Esiveoliste masinaklassis hõivasid kaks kõrgeimat pjedestaalikohta Optitransi sõitjad Mareck Pukk (Peugeot 205 GTi) ja Toomas Kasenurm (VW Golf). Kolmandaks tuli Margus Tammoja Ford Escordil. Eelsõitude kiireim Joel Kislõi (Honda Civic) katkestas finaalsõidu seitsmendal ringil.

Tagaveolistest oli kiireim juba teist võistlust järjest Jooep Toots. Teise koha sai Ameriico Jõffert (VAZ 2105) ja kolmanda Alar Mihkels (VAZ 2101).

Vabaklassis oli kiireim Ove Pärtelson (Peugeot 205 GTi), kes tõusis liidriks pärast Riho Loidi (Honda Civic) katkestamist kolmandal ringil. Toomas Kasenurm sai vabaklassis nagu ka esiveoliste masinaklassis teise koha. Kolmandaks tuli Tauri Jürioja (VW Golf II), kes edestas vaid 0,4 sekundiga Margus Tammojat.

Piigiklassis startis kaks võidusõitjat. Margo Post (Opel Kadett) edestas kümne ringi kokkuvõttes Tauri Jüriojat (VW Golf II) seitsme sekundiga.

Superfinaali võitis seekord noorteklassis teise koha saavutanud Martin Saar.

"Kihvt andmine oli. Tore vaadata, et noori on peale kasvamas ja kuidas noored papadele ära teevad. Pealtvaatajaid oleks võinud muidugi rohkem olla," lausus võistluste direktor Eiki Eriste. "Aga eks selles on osalt süüdi samal päeval Pärnu jõel toimunud motovõistlus."

Järgmine superkrossi karikavõistluste etapp toimub 24. aprillil Taali krossirajal.