Markko Märtin on MM-sarjas neljandal kohal

Sainz tõusis liidriks, Märtin punktikohale

Harri Rovanperä Türgi ralli liider

Märtin võitis remonditud autoga viienda kiiruskatse

Markko Märtin kihutamas Türgi teedel.
Markko Märtin tõusis Türgi rallil avapäeva ebaõnnele vaatamata lõpuks kuuendale kohale ning on MM-võistluste üldarvestuses pärast kolme võidusõitu 13 punktiga neljandal kohal.

Meie mehest ettepoole jäävad vaid maailmameistrid - liider on Türgis teise koha hõivanud Richard Burns (Peugeot) 18 punktiga, teine Türgist neljanda koha eest viis punkti lisaks teeninud Colin McRae (Citroën) 17 ja kolmas Türgi ralli võitja Carlos Sainz (Citroën) 16 punktiga.

Kui Sainz (Citroën) liikus kindla sõiduga Türgi ralli võidu poole, siis eestlaste meeled oli enne pühapäeva ärevil - kui kõrgele jõuab reedel tehnikaga pahuksis olnud Markko Märtin ?

Pärast kolme pühapäevast katset kerkis Märtin kuuendale kohale, saades mööda Toni Gardemeisterist (Škoda). Kolmas aeg ralli eelviimasel, 17. kiiruskatsel aitas eestlasel veelgi oma kohta kindlustada, sest üheksanda aja saanud soomlane jäi temast juba pooleteist minuti kaugusele. Viimasel katsel sõitis Märtin välja neljanda aja ning jäi lõpuks Sainzist maha 3.24,9 ja viienda koha saanud Gilles Panizzist (Peugeot) 43,3 sekundiga. Gardemeisteri vastu sõitis Fordi esipiloot välja aga ligi kaheminutilise (täpsemalt 1.48,1) edu.

MM-võistluste rallidel oma 25. võidu teeninud ja selles arvestuses tiimikaaslase McRae' kõrvale tõusnud Sainz sõitis viimased katsed kindla peale ning enam kui minutiline edu Burnsi ees sulas lõpuks 47,9 sekundile.

Kui Fordil oli enne viimast päeva õrn lootus, et nooruke Francois Duval astub inglasega heitlema poodiumi teise astme pärast, siis nii siiski ei juhtunud. Duval kaotas Sainzile 1.46,5-ga ja Burnsile 58,6 sekundiga, kuid edestas McRae'd 22,6 sekundiga ja tõusis koos oma uue kaardilugeja Stephane Prevot'ga poodiumi kolmandale astmele.

McRae oli kiireim hommikusel esimesel katsel, mida teeolude tõttu lühendati tervelt kümnekonna kilomeetri võrra ja seetõttu mõõdeti aega vaid 2,73 km läbimise järel. McRae'st vaid sekundikümnendiku võrra aeglasem oli Märtin, samas sekundis järgnesid veel Burns, Sainz ja Marcus Grönholm (Peugeot).

Järgmisel, 24,01 km pikkusel kihutamisel näitas parimat aega Burns, Grönholm ja Märtin kaotasid vastavalt 4,3 ja 4,9 sekundiga, teised olid juba enam kui 10 sekundi kaugusel.

12 km pikkusel 16. katsel oli nobedaim Duval, lüües Märtinit 0,4 sekundiga ja McRae'd 0,5 sekundiga. Ralli kahel viimasel, 24,9 km pikkuse Perge ja 20,3 km pikkuse Kemeri katsel võidutses Grönholm ning tõusis Loix'st mööda üheksandaks. Viimane punktikoht jäi soomlasest siiski enam kui kolme ja poole minuti kaugusele.