Taalis peeti superkrossi karikasarja avaetapp

Superkrossi KV punktiseis pärast 2005. a 1. etappi

Torm nurjas Pärnumaal superkrossi etapi

Denes Truu VW Golfil. Foto: Villu Teearu
Pärnumaal Tori vallas asuval Taali krossirajal sai 30. jaanuaril alguse superkrossi karikavõistluste uus hooaeg. Kohale oli tulnud 31 võidusõitjat ja mõõtu võeti neljas võistlusklassis.

Kolm talvel peetavat superkrossi karikavõistluste etappi toimuvad jääraja reeglite järgi turniiritabeli alusel. Kuna avaetapil oli tagaveolisi ja vabaklassi autosid rajal vähem kui üheksa, siis nendes klassides selgitati võitja autokrossi süsteemi järgi.

Võistluste direktori Eiki Eriste sõnul oli selline turniiritabel viimati kasutuses kaheksakümnendatel. "Võibolla jäi pealtvaatajatele asi natuke selgusetuks, et kes sõidavad ja kuidas, sest seda süsteemi ei ole ammu kasutatud," sõnas Eriste. "Aga süsteem iseenesest on väga atraktiivne ja kogu aeg rajal toimub midagi."

Esmalt läksid rajale noorteklassi võistlejad. Noorte viimane - kaheteistkümnes - sõit oli ülihuvitav, sest sinna sattusid kokku kolm kiireimat, kes olid seni ainult sõitude võite maitsnud. Oli selge, et selles sõidus jagatakse poodiumikohad.

Esimesena tuhises üle finišijoone Denes Truu (VW Golf II). Teiseks jäi Joosep Toots (VAZ 2101) ja kolmanda kohaga pidi leppima mullune noorteklassi võitja Egon Kaur (VAZ 2109).

Parim kuni neljateistkümne aastane võistleja oli Joel Alliksaar (Mazda 323). Kiireim noor naissoost võidusõitja oli Grete Männikus (Lada Samara).

Esiveolisi autosid oli kokku kümme. Neist parim oli seekordsel võistlusel punase Ford Escordiga sõitev Viljandi võidusõtja Margus Tammoja. Teine oli Toomas Kasenurm (VW Golf) ja kolmas Mareck Pukk (Peugeot 205).

Tagaveoliste arvestuses ja vabaklassis toimus võistlus krossisüsteemis. Tagaveoliste kiireim oli Joosep Toots (VAZ 2101). Aivo Stern (Toyota Corolla) ületas finišijoone teisena ja Alar Mihkels (VAZ 2105) kolmandana.

Egon Kaur tegi vabaklassis selle, mis tal noorte arvestuses tegemata jäi ja võttis esikoha. Teine oli Margus Tammoja ja kolmas aastase võistluspausi teinud Ove Pärtelson (Peugeot 205).

Superfinaali võitis Egon Kaur. Denes Truu ja Joosep Toots olid vastavalt teine ja kolmas.

Mehaanikute sõidu võitis 2004. aasta vabaklassi võitja Priit Vadi. Teisele kohale tuli Riho Ringo ja kolmandale võistlust enamal osal juhtinud Rait Orupõld.

Superkrossi järgmine etapp toimub 13. veebruaril Kadjastes.