13. oktoober 2004 20:07
Loe kommentaare (1)

Läti autokrossi meistrid selgusid Smiltenes

Foto: Repro10. oktoobril pandi punkt 2004. aasta Läti autokrossi hooajale. Kahjuks ei õnnestunud Smiltenes peetud etapp nii nagu loodetud ja ilm suutis paljugi ära rikkuda.

Juba enne võistlust oli pool nädalat vihma sadanud ning raja väga pehmeks muutnud. Poole päeva pealt alanud lumesadu rikkus aga sõidu päris ära. Neis ekstreemsetes oludes võistles viis eestlast.

Bagide klassis oli osavõtjaid kokku 11, rohkem kui kunagi varem sel aastal. Nende hulgas oli ka kolm Eesti sõitjat tagaveoliste bagidega: Siim Kaur, Aivo Allik ja Ain Rääli.

Ametlikus treeningsõidus oli parim Aruns Matulens, viienda aja sõitis välja Allik, seitsmenda Kaur. Rääli aega kirja ei saanudki, kuna jäi varakult raja äärde. Põhjuseks probleemid mootoriga.

Poolfinaalis olid Allik ja Kaur vastavalt teine ja kolmas. Bagide finaali ajaks oli rada muutunud üliporiseks ning pehmeks. Tehti valestart, kuid sõit katkestati pärast esimest ringi. Sõitjatele pakuti küll uut starti, kuid enamik ei olnud nõus sellistes tingimustes sõitma. Nõnda jäigi finaal ära ja punktid jagati poolfinaalide tulemuste järgi. Esimene oli Matulens, teine Boks ning kolmas Allik. Kaur jäi viiendaks.

Meistriks tuli Armands Hohfelds 84 punktiga, teiseks Boks 76 punktiga ning kolmandaks Kaur 73 punktiga. Kuna Allik osales vaid viimasel etapil, jäi ta üldarvestuses kaheksandaks.

Junior 1600 arvestuses võistles 15 sõitjat. Lätlastega võttis mõõtu ka Tiit Rattasep. Ajasõidu võitis Janis Aleksejevs. Temast 3,7 sekundit aeglasem oli Rattasep üheksanda ajaga.

Poolfinaalis jäi eestlane viiendaks ning sai B-finaali. Selle Rattasep võitis ja pääses edasi A-finaali. Otsustavas sõidus jäi ta üheksandaks.
Võitjaks tuli Aleksejevs, teiseks Raimonds Tiltins ning kolmandaks Roberts Tildmakers. Tiitli võitis Tiltins ja kolmel etapil kaasa teinud Rattasep jäi kolmeteistkümnendaks ning vaid esimesel etapil osalenud Joosep Toots 19-ndaks.

Open klassis ühtki eestlast seekord ei osalenud. Etapi võitis Raimonds Jerans. Meistriks tuli Rolands Jaunzems ja kahest etapist osa võtnud Ahti Sei jäi 13-ndaks.

Super 2000 klassis osales seekord 15 võistlejat. Konkurentsi pakkus ka Mario Karuse. Nii ajasõidus kui ka poolfinaalis oli ta viies. B-finaal õnnestus Karusel võita ning pääseda A-finaali, lõpptulemuseks kolmas koht.

Sõidu võitis Janis Bogdanovics, kes tuli ka meistriks. Karuse jättis hooaja jooksul ühe etapi vahele ning pidi seetõttu leppima kuuenda kohaga.