Viljandi rahvaralli võitsid vennad Murakased

Rahvaralli "Mulgi Sügis 2004" lisakatsete tutvustus

Viljandi rahvarallile registreerus 179 ekipaaži

Algas osavõtjate registreerimine Viljandi rahvarallile

Jaanus Murakas - Margus Murakas Mitsubishi Lanceril. Foto: Jaanika Ollino
24. ja 25. septembril Viljandis peetud rahvaralli võitsid Mitsubishi Lanceril võistelnud vennad Jaanus ja Margus Murakas, kes näitasid parimat aega kaheteistkümnest kiiruskatsest kaheksal.

Alates rahvaralli "Mulgi Sügis" esimesest kiiruskatsest tõusis võistluse liidriks mullune võitjapaar Jaanus Murakas - Margus Murakas (Mitsubishi Lancer Evo 7). Vennad suutsid avapäeval saavutatud edu konkurentide ees hoida ning võitsid rahvaralli veenva eduga lähima jälitaja ees.

Esmakordselt Mitsubishi Lancer Evo kaheksal rahvarallil osalenud Helmet Palm - Andres Seersant lõpetasid Autolehe karikavõistluste arvestusse kuulunud etapi absoluutarvestuse ja 4WD klassi teise kohaga, olles seitsme sekundi võrra kiiremad Subaru Imprezal võistelnud saarlaste Henry Otsa ja Üllar Helde ees.

Parim Läti rallipaar Janis Meiers - Janis Krastins (Subaru Impreza) lõpetas SK Navaka Racingu poolt korraldatud ralli absoluutarvestuse neljanda kohaga ning sai maksimumpunktid Läti standardautode meistrivõistluste arvestuses.

Kaks lätlaste ekipaaži jõudis esikolmikusse klassis 2WDb. Juba avakatsel klassiliidriks tõusnud Jan Õunaste - Jarno Talve (Nissan Sunny) lätlastele esikohta ei loovutanud ning nii jagasid Janis Karklins - Andris Karklins (Honda Integra) ja Maris Freibergs - Itars Silins (Opel Kadett) omavahel madalamad poodiumikohad. Lätlaste tabeliliider Karklins oli vastavalt teine ja Freibergs kolmas.

Klassis 2WDa võttis võidu ekipaaž Olavi Pukk - Tõnu Sepp (VW Golf). Vaid 2,7 sekundilise kaotusega klassiliidrile tuli teise kohaga leppida Lada Samaral kihutanud Andrus Vahil ja Renee Reinul. Kolmanda koha saavutasid Imre Vanik - Marek Tarvis (Nissan Cherry).

Eesti noorteralli kuni 16-aastaste arvestuses võtsid kaks poodiumi kõrgemat kohta JR Racingu piloodid Kaspar Koitla ja Martin Kiil. Koos isaga Lada Samaral võistelnud Koitlal õnnestus Honda Civicul sõitnud meeskonnakaaslast edestada 23,2 sekundiga. Kolmanda koha saavutas teine isa-poja rallipaar Kristen Kelement - Kaido Kelement (Lada VFTS).

Absoluutarvestuse kuuenda tulemusega lõpetasid võistluse Rainer Aus - Simo Koskinen (Lada VFTS), kes said kirja ka J18 klassivõidu. Hea tulemuse üle oli meestel põhjust rõõmustada. "Võistlus algas meile käigukasti probleemidega ja olime peaaegu kindlad, et ei stardi. Mehhaanikud tegid siiski head tööd ja auto saadi valmis viimasel minutil," rääkis Aus.

Kuni 18-aastaste klassis tulid teisele kohale Timmu Kõrge - Erki Pints (Opel Astra) ning kolmandale Jannar Laas - Ainar Viisel (Opel Kadett).

Naiste arvestuses dikteerisid ligi 20 kilomeetril kiiruskatsetel sõitu Audi Coupel sõitnud Viktoria Pavel . Priit Sildma ning võtsid klassivõidu enam kui poolteise minutiga rallipaari Sirje Potisepp - Kairi Tina (Nissan Micra) ees. Üle viie minutilise kaotusega pääsesid poodiumi kolmandale astmele Daniela Stipniece - Maksim Jemeljanov (Toyota Celica).

Et rahvaralli "Mulgi Sügis 2004" oli ka Moskvich Liiga karikavõistluste viies etapp, oli IZ ja AZLK tüüpi sõidukeid rajal omajagu. Finišisse jõudis ühtekokku 28 "mosset".

Moskvich Liiga arvestuses saavutasid esikoha Maidu Lempu - Andres Käsper poole minutilise eduga Priit Libliku ja Riivo Mesila ees. Kolmanda koha punktid sai saarlaste järel kirja ekipaaž Janno Sepp - Meigo Vene.