Talsi rallit juhivad avapäeva järel Koitla ja Ots

Karl Kruuda ja Kaspar Koitla tulid Soome meistriteks

Kruuda ja Koitla püsivad Soomes tiitlikonkurentsis

Priit Ollino Nissan Sunnyl. Foto: Erik Lepikson
22. augustil peeti Harjumaal Jaanimäe kahekilomeetrisel kruusakattega võistlusrajal Eesti meistrivõistluste rallisprindi seitsmes etapp noorteklassis. Võidu saavutas Nissan Sunnyl võistelnud Priit Ollino.

Jaanimäel toimunud rallisprindil sai avavoorust parima tulemuse kirja Priit Ollino. 3,2 sekundit kaotasid Ollinole Lada Samaral sõitnud klassiliider Kaspar Koitla ja esmakordselt meistrivõistluste etapil osalenud Timmu Kõrge.

Ebaõnnemehena jäi kohe esimese vooru algusest pealtvaatajate ridadesse pärnakas Rando Mäeots, kelle võistlusauto lagunes juba startides. Nii jääb noormehe kontole ka pärast Harjumaal peetud võistlust jätkuvalt kirja 19 punkti.

Teiseks sõiduvooruks oli Timmu Kõrge paari päeva eest soetatud Opel Astraga rohkem kohanenud ning sai kirja parima aja. Peafavoriidid Koitla ja Ollino tulemused mahtusid samas poole sekundi sisse. Tapa noormees Kaarel Aosaar jäi selles sõidus aga raja äärde ning nii jäi kirja vaid aeg esimeset sõidust.

Enne kolmandat vooru tuli tubli sahmakas vihma ja see muutis raja libedaks. Muutunud teeolud tundusid sobivat Sulev Haamerile, kes sõitis välja nii kõva aja, et temast olid kiiremad vaid kaks võistlejat neljarataveolistel autodel. Kolmanda vooru tulemus 2:08,2 kergitas esmakordselt tagaveolisel autol ja ülepea üldse esimest korda meistrivõistluste arvestuses osalenud Kose võistleja Jaanimäe rallisprindil noorteklassis neljandale positsioonile.

"Oleks kogu võistluse ajal vihma tulnud," mõtiskles Haamer. "Aga rada oli hea ja muda oli vägev! Vihm ja muda sobisid mulle ideaalselt, kuiva rajaga hakkab mootori jõud rolli mängima aga see Lada ei ole kõige võimsam," sõnas 16-aastane piloot rahulolevalt. "Tõttöelda valmistas tulemus ka mulle endale üllatuse."

Noorteklassi teise aja sai kolmandas sõidus kirja nii Ollino kui Koitla poolt pearivaaliks peetud 14-aastane Tiit Rattasepp (VAZ 21083) ning kolmas aeg märgiti Lada VFTS-il võistelnud Kristen Kelemendile.

Et võitja otsustas tavapäraselt kahes voorus saadud parim tulemus, oli kõrgeim poodiumikoht Priit Ollino päralt. Timmu Kõrge debüüt meistrivõistlustel oli konkurentidele aga nagu külm dušš - noormees kippus kohe poodiumile!

Timmu Kõrge kommenteeris ise olukorda nii: "Tulemus teisest sõiduvoorust võttis endalgi näo naerule. Kolmas sõit oli aga oli ülilibe ja väga tore."

"Mind üllataski kõige enam Timmu sõit," märkis kolmanda kohaga leppima pidanud Kaspar Koitla. "Ega igakord ei lähe ju nii nagu soovid," kinnitas ta ning tunnistas, et kolmanda koha väärilise tulemuse saavutamisele aitasid kaasa oma sõiduvead.

"See oli lahe, et tünnid olid seekord ära võetud. Ka võistluse korraldus oli väga hea," lisas Koitla.

Kuigi Tiit Rattasep sel korral poodiumikohta ei küsinud, peab Jaanimäe rallisprindi noorteklassi võitja Priit Ollino kaasvõistlejat tõsiseltvõetavaks konkurendiks. "Seekord läks väga hästi. Minu jaoks oli ilus päev. Aga järgmisel võistlusel pean taas katsuma Tiitu selja taga hoida!"